Перейти до вмісту

Футбол у Бразилії

Матеріал з Вікіцитат
Бразилія на чемпіонаті світу 1970

Футбол — найпопулярніший вид спорту у Бразилії. Збірна Бразилії — чемпіон світу 1958, 1962, 1970, 1994 та 2002 років і віце-чемпіон світу 1950, 1998.

Цитати[ред.]

  • Футбол був усюди. Поразка Бразилії від Італії спричинила величезне розчарування і смуток у суспільстві, це був наче національний сором. (Жетулью Варґас, президент Бразилії, про поразку у півфіналі чемпіонату світу 1938) [1]
  • Я ніколи не бачив настільки сумних людей, як бразильці після цього фіналу. Мені аж стало страшно. За всю історію «Маракани» тільки троє людей змусити її замовкнути: Папа, Френк Сінатра і я.
(Алсідес Ґіґґія, автор вирішального гола Уруґваю у ворота бразильців у фінальній грі чемпіонаті світу 1950) [2]
  • Жах! Страшніша — тільки атомна війна. (радянські журналісти про перші 3 хвилини матчу Бразилія — СРСР, за які бразильці встигли двічі влучити в штангу і забити гол)
    • Ужас! Страшнее - только атомная война.
  • Це були найфантастичніші три хвилини в історії футболу! (редактор тижневика «France Football» Ґабріель Ано про перші 3 хвилини матчу Бразилія — СРСР) [3]
  • У газетах з'явилось повідомлення, що бразильцям не надто й вигідно перемагати. Кожен їх матч завдає країні збитків на 365 мільйонів доларів, оскільки в Бразилії під час футбольної трансляції зупиняється все життя — від транспорту до підприємств. (Мехико-86: события и размышления / Авт.-сост. Горбунов А. А. — М.: Физкультура и спорт, 1987. — С. 60)
    • В газетах появилось сообщение, что бразильцам не слишком-то выгодно выигрывать. Каждый их матч приносит убытки стране на 365 миллионов долларов, поскольку в Бра­зилии во время футбольной трансляции останавливается вся жизнь — от транспорта до предприятий.
  • Футбол — це релігія в Бразилії, всі його люблять. Ви написали історію футболу, бо ви п'ятиразові чемпіони світу. (президент ФІФА Зепп Блаттер вітає бразильців з тим, що вони будуть господарями чемпіонату світу 2014 року) [4]