Перейти до вмісту

Фантастика

Матеріал з Вікіцитат
Фантастика показує уявний світ, відмінний від сьогоденного, реального
Вікіпедія
Вікіпедія
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Фанта́стика (від дав.-гр. φανταστική — мистецтво уяви, фантазія) — жанр художніх творів, в якому за допомогою додавання вигаданих, уявних елементів створюється світ, відмінний від сьогоденного, реального. Основною ознакою фантастики є наявність у творі фантастичного допущення — фактора, який невідомий або неможливий в реальному світі.

Цитати про фантастику

[ред.]
  •  

Фантастичне становить сутність дійсності.

 

Фантастическое составляет сущность действительности[1].

  Федір Достоєвський
  •  

Правда, дивно, що у всіх, а точніше, в більшості фантастичних фільмів і книг, якщо інопланетяни прилітають на Землю, то вони неодмінно прилітають до Сполучених Штатів. І це не пояснюється тільки тим, що в основному ці фільми і книги створюються в Америці. А просто уявити собі складно, що інопланетяни прилетять кудись в інше місце. Наприклад, в Китай. Ну що в цьому буде цікавого ?! Інопланетяни прилетіли до інопланетян. Ніякого конфлікту, ніякого подиву один від одного. — «Асфальт»

 

Не правда ли, странно, что во всех, а точнее, в большинстве фантастических фильмов и книг, если инопланетяне прилетают на Землю, то они непременно прилетают в Соединённые Штаты. И это не объясняется только тем, что в основном эти фильмы и книги создаются в Америке. А просто представить себе сложно, что инопланетяне прилетят куда-то в другое место. Например, в Китай. Ну что в этом будет интересного?! Инопланетяне прилетели к инопланетянам. Никакого конфликта, никакого удивления друг от друга[1].

  Євген Гришковець
  •  

Фантастика — це наша реальність, доведена до абсурду[1].

  Рей Бредбері
  •  

Якщо дійсність багатша за фантазію, це вже фантастика.

 

Если действительность богаче фантазии, это уже фантастика[1].

  Борис Крутієр
  •  

Хто б міг подумати, що не мине й якоїсь сотні років, як фантастикою виявляться не підводні кораблі, створені для знищення «собі подібних», що фантастичними стануть слова про мирне море і про відсутність загрози знищення його мешканців[1]. — «Двадцять тисяч льє під водою»

  Жуль Верн
  •  

Фантастика має справу не з людиною, а з людським родом як таким, і навіть з можливими видами розумних істот[1].

  Станіслав Лем
  •  

Я люблю історію і вважаю, що фантастика — це і є спосіб популяризації історії: ти береш те, що вважаєш важливим і поміщаєш цю ситуацію в майбутнє, на інші планети, куди завгодно. І все — людей вже не відірвати[1].

  Джеймс Кемерон

Примітки

[ред.]