Українсько-російські відносини

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Росія та Україна на карті світу

Дипломатичні відносини між Україною та Російською Федерацією встановлені 1991 року, після розпаду Радянського Союзу.

Цитати[ред.]

  •  

Виходить, що в нас усе почалося з легкого флірту, а закінчилось жорстким порно.[1]2012 рік

  Михайло Ходорковський
  •  

Ми розійшлися назавжди, тому «єдності братніх народів» більше не буде. Але колись все-таки ми повинні будемо шукати примирення. Як Франція примирилася з Німеччиною чи Німеччина — з Польщею. Ці країни воювали між собою впродовж сотень років, але знайшли в собі сили примиритися. Як потім виявилося, для обопільної користі.

Я вважаю факт примирення України з Польщею найбільшим досягненням України за останні 25 років. […] Польща довела, що за відмовою від постімперських пережитків йде стрімкий розвиток. Вони визнали, що Львів — це українське місто, а Вільнюс — литовський. Крапка. Росія від своїх постімперських комплексів не позбулася і тому шанси на реформи там не високі.

Я історик, а не пророк. Тому не можу назвати вам точний час. Але, припускаю, для початку потрібно, щоб Росія зазнала поразки у війні. Так як поки ще росіяни не відчувають масштабів катастрофи і багато хто думає, що їхня країна на вірному шляху. Ніхто не мириться з доброї волі, до цього мають примусити обставини.[2]лютий 2015

  Ярослав Грицак

Примітки[ред.]