Ужвій Наталія Михайлівна

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Наталія Ужвій
Ужвій Наталія Михайлівна.jpg
Wikipedia-logo-v2.svg Стаття у Вікіпедії
Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Ната́лія Миха́йлівна Ужві́й (1898, Любомль, Волинська губернія — 1986, Київ) — українська радянська акторка театру і кіно.

Цитати[ред.]

  •  

Образ може бути лише тоді щирим і переконливим, коли актор, творець його, поріднився з ним, злився, «увібрав» його в себе і всіма своїми почуттями і поведінкою втілився в образ[1].

  •  

Не вважайте ніколи свою роботу завершеною. Ніколи не заспокоюйтесь на тому, що вже досягнуто. Де настає спокій — там кінець творчості і мистецтву[1].

  •  

Найбільш ображає мене, коли в листах знаходжу легковажні міркування про акторську професію. Декому здається, ніби тому, хто щовечора виходить на сцену, та ще причепурений, гарно одягнений, у красивій перуці, живе незвичним життям, виголошує високі слова, а після вистави ще нагороджується оплесками, — все легко дається, все приходить само собою. Ні! Ой, як помиляються наївні люди! Чи можуть вони збагнути, скільки фізичних і моральних сил коштує кожна роль![1]

  •  

І яка то надзвичайна, хоч і радісна доля акторська! Радісна, коли бачиш, що кінцевий результат часом виснажливої праці — твоя гра — дає людям естетичне задоволення, будить думку, зворушує серце, примушує замислитися над своїм і чужим життям, приносить хоча б крихітку щастя. Заради цього варто трудитися, хвилюватися, нервуватися, тремтіти за майбутню долю і своєї ролі, і вистави в цілому[1].

  •  

...горда з того, що є не тільки свідком, а й співучасницею цієї події. Моя участь у роботі по створенню пам'ятника — значний етап мого творчого зростання. З радістю віддала все своє вміння і майстерність на створення образу Катерини. У цьому образі мені хотілося відобразити безвихідну долю жінки кріпосної України. Прагнучи повніше втілити образ Катерини, я жила нею. З трепетом стежила за майстерною рукою професора Манізера, під якою з кожним днем усе помітніше оживала глина. — про скульптуру Матвія Манізера, для якої позувала акторка. У ній зображена Катерина, героїня однойменного твору Тараса Шевченка[1].

Примітки[ред.]

  1. а б в г д Видатна актриса Ужвій Наталія Михайлівна. Освіта.UA. Архів оригіналу за 9 серпня 2018. Процитовано 16 березня 2021.


Bookmark-new.svg