Перейти до вмісту

Сексуальність людини

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія
Оґюст Роден. «Вічна весна»
Віктор Мейрелліс. «Bacante»
Теодор Жеріко. «Сатир і Німфа»

Цитати

[ред.]
  •  

Зрозуміло, що великою і важливою частиною сексуальності є все, пов’язане з репродуктивністю. Але людська сексуальність — це також величезна сфера нарцизму, а також зацікавлень, пристрастей і відраз, радощів і страждань, туг і фантазмів, мрій і мріянь. Наша сексуальність безпосередньо пов’язана і з царинею влади, підкорення і упокорення, а також творчості. Не кажучи вже про ерос, еротичність і еротику[1].

  Юрко Прохасько
  •  

Людська сексуальність створена так, що вона завжди є для нас проблемою. Сама істота людської сексуальності є проблематична для нас і такого більше нема ніде, тільки для людей сексуальність є нерозв’язною проблемою[1].

  — Юрко Прохасько
  •  

Сексуальність — це завжди величезна і складна мережа, в якій тісно переплетені, по суті, дуже різнорідні категорії: бажання, потяги, лібідо, сам сексус як такий, тобто все, що пов’язане з самим фактом існування різних статей і потребою якось відповісти на цю розділеність, спробами, можливо, порадити собі з нею, через взаємини, через стосунки[1].

  — Юрко Прохасько
  •  

Я думаю, що всі ми «людиносексуали», тому що нас приваблюють людські істоти, та й цілі у нас однакові. Немає принципових відмінностей в тому, що всі ми шукаємо — самореалізації в коханні.[2]

  Морріссі, листопад 2015
  •  

Я не вірю у втрату сексуальності, я просто вірю у переміну і мінкість того, що ми називаємо сексуацією. А сексуація — це, якщо хочемо, спосіб, яким сексуальність розлита в нас. Це поняття дає нам добру змогу відділити сексуальність від суто статевості, ґенітальності і репродуктивності, не відриваючи її, однак, від понять потягу і бажання[1].

  — Юрко Прохасько

Примітки

[ред.]