Пол Джозеф Коен

Матеріал з Вікіцитат
Пол Джозеф Коен
Стаття у Вікіпедії

Пол Джозеф Коен (англ. Paul Joseph Cohen; 2 квітня 1934 — 23 березня 2007) — американський математик, найвідоміший за його доказ незалежності континуум-гіпотези і аксіоми вибору від Цермело-Френкеля теорії множин, широко визнаної аксіоматизації теорії множин.

Цитати[ред.]

  •  

Множина, звичайно, становить одне з найпростіших і найпримітивніших понять математики, поняття це настільки просте, що сьогодні з ним знайомляться ще в дитячих садках.

  — П. Дж. Коен, Р. Херш[1]
  •  

У теорії множин результати, аналогічні створенню неевклідової геометрії, — ми могли б назвати їх створенням неканторівської теорії множин, — відносяться до 1963 року, коли з'явилася праця одного з авторів даної статті (Коена). Що ж називається «неканторівською теорією множин»? Якщо евклідова і неевклідова геометрії використали одні й ті самі аксіоми, за винятком постулата про паралельні, то стандартна (канторівська) і нестандартна (неканторівська) теорії множин різняться також тільки в одній аксіомі. Неканторівська теорія множин бере аксіоми обмеженої теорії множин і додає не аксіому вибору, а скоріше ту чи іншу форму заперечення цієї аксіоми.

  — П. Дж. Коен, Р. Херш[1]
  •  

Найзнаменніша обставина, пов'язана з неевклідовою геометрією, — це те, що вона кінець кінцем виявилася істотною для загальної теорії відносності Ейнштейна.

  — П. Дж. Коен, Р. Херш[2]

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

Математика в афоризмах, цитатах і висловлюваннях / Н. О. Вірченко. — Київ: Вища школа, 1974. — 272 с.