Онуфрій (Березовський)

Матеріал з Вікіцитат
Онуфрій (Березовський)
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Онуфрій (Березовський) (Орест Володимирович Березовський; нар. 5 листопада 1944, Коритне, Вижницький район, Чернівецька область, Українська РСР, СРСР) — український церковний діяч. Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Української православної церкви (з 17 серпня 2014).

Цитати[ред.]

  •  

Голодомор — це було напоумлення, смиренність з боку Господа нашої гордині, яка повстала проти себе самого, проти буття людини. Є такий український вираз, трохи вульгарний — катюзi по заслузi. Ми отримали те, що заслужили[1].

  •  

Є такі сили, які намагаються зробити голодомор клином між Росією і Україною, мовляв, росіяни, росіяни пригноблювали українців. Але, я думаю, в Росії тоді від голодомору загинуло більше народу, ніж в Україні[1].

  •  

Ми ніякий ні «русскiй», ні «український мiр» не будуємо. Ми будуємо світ Божий[2].

Про митрополита Онуфрія[ред.]

  •  

Треба міцно молитися за Блаженнішого митрополита Онуфрія, за єпископат, клір і багатомільйонну паству Української Церкви. Всі сили пекла кинуті сьогодні на її знищення, але, за обітницею Спасителя, сили адові не переможуть її. І молитися про подолання розколу — не через його легітимізацію, а через покаяння і напоумлення тих, хто відпав від єдності Церкви.

 

Надо крепко молиться за Блаженнейшего митрополита Онуфрия, за епископат, клир и многомиллионную паству Украинской Церкви. Все силы ада брошены сегодня на ее уничтожение, но, по обетованию Спасителя, врата ада не одолеют ее. И молиться об уврачевании раскола – не через его легитимизацию, а через покаяние и вразумление тех, кто отпал от единства Церкви[3].

  — Митрополит Іларіон (Алфеєв)

Примітки[ред.]