Перейти до вмісту

Обручев Володимир Панасович

Матеріал з Вікіцитат
Обручев Володимир Панасович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Володи́мир Пана́сович О́бручев (рос. Владимир Афанасьевич Обручев; 10 жовтня 1863 — 19 червня 1956) — російський геолог і географ. Академік АН СРСР від 1929 року. Герой Соціалістичної Праці (1945). Дослідник Сибіру та Середньої Азії. Осковоположник науки неотектоніки. Автор фантастичних книг «Земля Саннікова», «Плутонія». Лауреат Сталінської премії (1941, 1950).

Цитати[ред.]

  •  

Спочатку робіть розвідку в книгах, потім в геології[1].

 

Сначала делайте разведку в книгах, затем в геологии.

  •  

Людина, яка не знає навіть основ геології, у відомому сенсі подібна до сліпого. На схилі яру вона бачить в одному місці твердий камінь, в іншому — пухкий грунт, але що це за породи, як утворився яр, вона не розуміє. В полонині вона помітить каміння різного кольору, буде дивуватися, чому їх шари то якось дивно закручені, то стоять вертикально, як дошки, помилується мальовничою скелею, похмурою ущелиною, водоспадом, але, крім поверхневих вражень, всі ці різноманітні факти їй нічого не дадуть. І так скрізь вона буде сприймати тільки зовнішні форми, а не сутність явищ, бачити, але не розуміти. Геологія вчить нас дивитися відкритими очима на навколишню природу і розуміти історію її розвитку[1].

 

Человек, который не знает даже основ геологии, в известном смысле подобен слепому. На склоне оврага он видит в одном месте твердый камень, в другом — рыхлую почву, но что это за породы, как образовался овраг, он не понимает. В горной долине он заметит камни разного цвета, будет удивляться, почему их слои то как-то странно закручены, то стоят вертикально, как доски, полюбуется живописной скалой, мрачным ущельем, водопадом, но, кроме поверхностных впечатлений, все эти разнообразные факты ему ничего не дадут. И так везде он будет воспринимать только внешние формы, а не сущность явлений, видеть, но не понимать. Геология учит нас смотреть открытыми глазами на окружающую природу и понимать историю ее развития.

Примітки[ред.]