Могилянський Михайло Михайлович

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Михайло Могилянський
Стаття у Вікіпедії

Михайло Михайлович Могилянський (1873–1942) — український літературний критик і публіцист, літературознавець, науковий співробітник ВУАН і керівник Комісії для складання біографічного словника.

Цитати[ред.]

«Честь» (1929)[ред.]

  • Дивно було б шукати в державницьких поглядах Кулішевих матеріалу для обґрунтування сучасної ідеології, але проблему честі як підвалину до гідного національного існування поставив Куліш.
(Честь. — С. 28.)
  • Пісок, що висипався з кульки годинника життя, лежить отут, у нижній кульці, ніби і такий самий, яким він був у верхній, але ж не такий, не такий, не такий! І де, власне, ти — в цьому «не такому» піску нижньої кульки, чи в тому, що ще залишився у верхній (скільки його там лишилось, не видно, бо скло верхньої кульки пофарбоване), чи в тому, врешті, що невпинно сиплеться і зараз?
(Честь. — С. 34.)
  • Не було якихось катастроф та зруйнувань, але безпосередню радість сприймань підточив якийсь черв'як, загадкове ім'я якому життя...
(Честь. — С. 34.)
  • — Виконуючи свій обов'язок, я ніколи з того гордий не буваю... А чи добре, чи ні — іншим не ставлю більших вимог, ніж і самому собі...
(Честь. — С. 39.)
  • Невичерпна здатність життя до глузування й під прапором найпоступливіших теорій часто кують надійні ланцюги!
(Честь. — С. 81.)
  • Перед життєвою прозою, перед боротьбою сьогоднішнього дня осипалось останнє листя романтики. Сучасна романтика — романтика праці, романтика невпинного вдосконалення в своєму фаху, романтика головного керівника людини — честі.
(Честь. — С. 83.)
(Честь. — С. 84.)

Література[ред.]

  • Могилянський М. Честь. Вбивство: Вибране. — К.: Академія, 2015. — 208 с.