Лесбійство

Матеріал з Вікіцитат
Лесбійська родина з дітьми
Вікіпедія
Вікіпедія
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Лесбі́йство — жіноча гомосексуальність. Гомосексуальних жінок називають лесбі́йками.

Цитати[ред.]

  •  

Лесбійство, гомосексуалізм, садизм, мазохізм — це не збочення. Збочень, власне, тільки два: хокей на траві і балет на льоду[1].

  Фаїна Раневська
  •  

Для жінки бути лесбійкою у капіталістичній, женоненависницькій, расистській, гомофобній, імперіалістичній культурі чоловічої вищості, такій як Північно-Американська, є актом опору. — "Lesbianism: An Act of Resistance," in This Bridge Called My Back (1981), ст. 126

 

For a woman to be a lesbian in a male-supremacist, capitalist, misogynist, racist, homophobic, imperialist culture, such at that of North America, is an act of resistance.

  — Cheryl Clarke
  •  

Лесбійки — це жінки, які люблять жінок. Чоловіки, що здатні думати про жінок тільки в сексуальному аспекті, визначають лесбійство як секс між жінками[2].

  Ріта Мей Браун
  •  

Не здригайтеся. Не червонійте. Припустімо у своєму вузькому колі, що такі речі іноді трапляються. Іноді жінкам подобаються жінки[3].

  Вірджинія Вулф
  •  

Я стала лесбійкою через жінок, тому що жінки прекрасні, сильні духом і здатні співчувати[2].

  Ріта Мей Браун
  •  

Гомосексуальні жінки зазнають усіх відомих наслідків патріархату, що і гетеросексуальні жінки, і отримують додаткову дискримінацію як негетеросексуальні люди.[4].

  Ганна Довгопол, координаторка програми "Гендерна демократія" Фонду ім. Гайнріха Бьолля
  •  

Лесбійки – це не всі ЛГБТКІ або просто гомосексуальні люди, ми жінки, які мають свої потреби і про це важливо говорити. Ми існуємо, незважаючи на дискримінацію, ненависть, нерозуміння, насильство тощо. У нас є ми, наші рідні, сім’ї, друзі, діти, батьки. Ми маємо право на те життя, яке хочемо[5].

  Олена Шевченко, голова громадської ЛГБТІК-організації Insight
  •  

У WTA-турі майже кожна друга тенісистка — лесбіянка. Можеш уявити — половина! Так що свою дочку я точно в теніс не віддам[6].

  Сергій Стаховський

Примітки[ред.]