Красна Маланка

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія

«Красна Маланка» — українська документальна стрічка 2013 року про свято Маланка, що єднає людей і Природу. Режисер стрічки Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Цитати про фільм[ред.]

  •  

«Красна Маланка» є у двох версіях: є та, що доступна, а є довша та ще більш етнографічна — на 40 хвилин більша. І от у версії на 90 хвилин є поліцейський Бобул, прізвище якого я і взяв у свою Маланку[1]. Він розповідав на інтервʼю: «На святкуванні мене вдарили, і в мене з голови впала шапка, — це було ЧП. Мене викликало начальство, бо вдарили міліціонера, а їм я сказав, що просто впала шапка». От цей епізод і був утілений у фільмі. Реально існуючий чоловік надихнув на парадоксальність Бобула, який, з одного боку, творить погані речі, а з другого — прагне покарати зло[2].

  — Дмитро Сухолиткий-Собчук
  •  

Ця документальна стрічка не така концептуальна, як я люблю і яке створюю зараз, але точно можу сказати, що «Красна Маланка» вийшла гібридною. Тобто, якщо подивитися «Літургію»[3] та «Інтерсекцію» [4], то там уже є сформований акт спостереження, а в «Маланці» — своєрідна солянка форм як оповіді, так і мого споглядання[2].

  — Дмитро Сухолиткий-Собчук
  •  

Я тоді читав багато літератури, повʼязаної з народними святами й традиціями в Україні. По суті, став експертом вузького напрямку, — на кандидатську в етнографічному музеї вистачило б. Ця система знаків стала мені зрозуміла у процесі, й тому вже для «Памфіра» я знав, як створити власну Маланку[2].

  — Дмитро Сухолиткий-Собчук

Примітки[ред.]

  1. у фільм «Памфір»
  2. а б в Дмитро Сухолиткий-Собчук: «”Памфір” — картина, яку на сто відсотків зрозуміє тільки український глядач»
  3. (документальний короткий метр «Літургія протитанкових перешкод» 2022 року
  4. копродукційний короткометражний фільм, створений у 2015 році за підтримки Румунії