Перейти до вмісту

Королева Наталена Андріанівна

Матеріал з Вікіцитат
Наталена Королева
Файл:NatKoroleva2.jpg
Стаття у Вікіпедії
Роботи у Вікіджерелах

Натале́на Короле́ва (3 березня 1888, монастир Сан Педро де Карденья, Кастрільйо-дель-Валь провінція Бургос, Іспанія — 1 липня 1966, Мельник, Чехословаччина) — українська письменниця, лексикограф, єгиптолог, археолог і театральна акторка. Графиня. Походить з роду Домонтовичів.

Цитати про Наталену Королеву[ред.]

  •  

Не можу обминути тут творчість оригінальної письменниці Наталени Королевої, дарма, що її історичні твори, окрім двох томів «Старокиївських легенд», виданих у 1942 році в Празі у видавництві «Пробо­єм», переважно не спиралися на факти з української історії. Повість «Сон тіні» почерпнута з криниці староримських часів, а роман «313» присвячений трагедії Бертольда Шварца – винахідника стрільного по­роху[1].
З лекції «Історична романістика та національна свідомість» (1995)

  Роман Федорів
  •  

...Наталена Королева написала цілий цикл но­вел із епохи раннього християнства «Во дні они», які переважно дру­кувалися у львівському журналі «Дзвони», а потім вийшли окремою книжкою. Твори Наталени Королевої не призначені для легкого читан­ня, письменниця багато й складно роздумує, вміло стилізує[1].
там само

  — Роман Федорів
  •  

У цих історичних легендах письмен­ниця показує нам, що український народ не «вчорашній» і не «варварсь­кий», а наприклад – зв’язаний спрадавен з колискою світової культури – Елладою, рідною йому по духу. А отже дві книжки «Старокиївських легенд» є не тільки цінним вкладом в українську літературу, а й вказу­ють нам на таких наших предків, якими можна похвалитися[1].
там само

  — Ст. Россоха

Примітки[ред.]