Користувач:Огірко Ігор Васильович
Огірко Ігор Васильович (нар. 14 квітня 1952) — український математик. Доктор фізико-математичних наук (1990). Професор.
Цитати
[ред.]1. Вчися розуміти, поважати інших людей.
2. Не починай конфлікти . Задумайся, як часто ти їх провокуєш?
3. Думай позитивно. Ніколи не накопичуй зло всередині себе. Уникай конфлікту на роботі.
4. Посміхайся! Гарний настрій — порятунок .
5. Не бійтеся визнати, що у вас є віра. Розкажіть, що керує вашою вірою.
6. Не почувайтеся так, ніби мусите знати відповіді на всі запитання.
Порадник для І. Огірко від Батьків, Родини, Ближніх
[ред.]1 Легенда про кільце Соломона
У давні часи, за тисячу років до нашої ери, в Азіатських землях розкинулося величне царство тих часів — царство Царя Соломона. Володіючи великою владою і безліччю своїх талантів, Соломон швидко привів своє царство до розквіту і багатства, а слава про нього і його мудрості поширювалася подібно вітру .І досягнувши розкоші і блиску, влади і слави, цар Соломон засмутився, бо не знаходив він радості в речах, не радували його звичні речі. В один з таких днів, коли цар був у поганому настрої, до нього в замок прийшов старий мудрець. Соломон побачив старця, підкликав його до себе і каже: "Допоможи мені, мудрець. Я всього в цьому житті досяг, я багатий, що можу купити що побажаю, влада моя не знає меж, у мене є дружини і діти. Але більше я не знаходжу радості в цьому. Дуже багато чого в цьому житті здатне вивести мене із себе. Я схильний пристрастям, і це сильно ускладнює моє життя! "«Не журися, великий цар!» — сказав мудрець — "Я знаю, як тобі допомогти. Візьми це кільце. На ньому викарбувано фраза: «ВСЕ ПРОЙДЕ». Коли до тебе прийде сильний гнів або сильна радість, просто подивися на цей напис, і вона протверезить тебе. В цьому ти знайдеш спасіння від пристрастей! ".Цар Соломон узяв кільце, глянув на напис, і все життя промайнула в його очах. Він згадав все, що робило його сумним і те, як такі події змінювалися радістю. А велика радість, пізніше змінювалася смутком. І що не вічні всі складнощі, які лягають на плечі людини. Що все змінюється. Все проходить. І стало йому легко на душі, і зрадів він життю знову. Пройшли роки. Низка непростих подій пройшлася по царству Соломона. Настали складні часи для його народу і для нього самого. Здавалося, що складності не проходять, що удача відвернулася від Соломона. І одного разу, під час одного з нападів гніву, він, як звичайно, подивився на кільце, але не знайшов в ньому втіхи як і колись — навпаки, він ще більше вийшов з себе. Він зірвав кільце з пальця і хотів зашвирнуть його подалі в ставок, але раптом побачив, що на внутрішній стороні кільця блиснула якась напис. Він придивився і прочитав: «І ЦЕ ПРОЙДЕ …» І зрозумів Соломон в той момент велику мудрість древніх, яка вже допомагала людям тисячі років до нього, і буде допомагати ще тисячі років після його житті. І знайшов гармонію у своїй душі великий цар. І все життя з вдячністю Соломон згадував слова мудреця і напис на кільці — «ВСЕ ПРОЙДЕ. І ЦЕ ПРОЙДЕ».
1. Вчися розуміти і поважати інших людей.
2. Не починай конфлікти першими. Задумайся, як часто ти їх провокуєш?
3. Думай позитивно. Бажай добра. Ніколи не накопичуй зло всередині себе. Уникай конфлікту на роботі чи вдома — просто промовчати.
4. Не критикуй!
5. Не сперечайся!
6. Не скаржся!
7. Не звинувачуй!
8. Посміхайся! Гарний настрій — порятунок від скандалів.
9. Не бійтеся визнати, що у вас є віра. Розкажіть про те, що керує вашою вірою.
10. Не припускайте, що ваші друзі таємно ображені на Бога або відчувають, ніби їм чогось бракує у житті.
11. Знайте Біблію. Біблія — джерело великої мудрості.
12. Не почувайтеся так, ніби ви мусите знати всі відповіді на запитання. Набагато краще просто сказати: «Чудове питання! Я не знаю на нього відповіді, але я б хотів дослідити це».
13. Будьте логічними. Не заперечуйте важливості наукових тверджень. Це правда, що наука не має відповідей на усі запитання, але на деякі таки має, і якщо ви намагаєтеся це заперечити, ви ризикуєте опинитися в дивній ситуації. Як постійно нагадував нам Папа Бенедикт XVI, Бог, у Якого ми віримо, це Бог розуму. Раціональні аргументи християнства мають довгу історію, і якщо ви можете їх використовувати, то говоріть термінами, які ваш друг зможе зрозуміти. Ознайомтеся з найвідомішими християнськими філософами та апологетами.
14. Збагніть, що ваша єдина мета — це посіяти зерно. Просто відстоюйте християнство, наскільки можете, і пам'ятайте, що це Божа справа, не ваша.
15. Моліться. Не робіть помилки, покладаючись лише на власний розум, у той час коли Святий Дух — до ваших послуг. Ви будете вражені. І це буде корисно.
16. Ті, кому вдається сприймати роботу не як рутину, а як кар'єру та покликання, значно частіше почуваються щасливими. Трудоголіки витрачають більше сил і часу на роботу і досягають великих успіхів.
17. Привчи себе щодня записувати або нагадувати собі, що хорошого відбулося. Невдовзі це стане хорошою звичкою, і ти навчишся бачити позитивні сторони життя.
18. Краще перестань звинувачувати себе та винеси користь із помилок. Обміркуй свої дії, зрозумій причини невдач і винось користь. Змирися, що помилки бувають, навчитися контролювати свої емоції у зв'язку з ними.
19. Окреслюй собі здійсненні цілі, не завищуй планку. На шляху до великої глобальної мети став маленькі та легкодосяжні. Хочеш досягти більшого на роботі — проаналізуй і з'ясуй, що робилося не так. І просто виправ помилки.
20. Хочеш стати щасливішим — стань кращим. Не подобається фігура — займися спортом, не подобається кар'єра — працюй краще. Наприклад, хочеш схуднути — поклади корисну їжу ближче, а шкідливу — якнайдалі. І роби заплановану справу щодня, щоб вона стала справжньою звичкою.
21. Не відмовляйся від підтримки близьких Почни цінувати своїх колег на роботі та близьких удома. Налагодь хороші стосунки, усміхайся, вітайся з ними, спілкуйся під час перерв, визнай достоїнства кожного та цінуй внесок у спільну справу.
22. Доки ти не приймеш твоїх обмежень, доти не зможеш збудувати чогось тривкого, бо витрачаєш час на мріяння й бажання засобів і можливостей, що інші мають. Перестань дивитись на засоби й можливості інших; поглянь на твої, пізнай їх добре, візьми їх в руки і працюй.
23. Не заперечуй своєї обмежености: це було б згубне для тебе. Заперечити її — не означає ліквідувати її. Натомість треба добре її пізнати, не перебільшуючи й не зменшуючи її. Якщо ти можеш змінити в ній дещо, чого чекаєш, щоб узятись до праці спокійно, але постійно? Якщо ти не можеш нічого зробити, прийми її. Піднеси твоє чоло і спокійно та рішуче прийми її. Не щоб вона тебе розтрощила, але щоб ти її ніс і жертвував.
24. Не бійся. Бог тебе бачить, і в його очах ти не менший і не менше люблений від кого-небудь, котрому ти завидуеш. Жертвуй Йому твої турботи, твій жаль, твоє страждання і вір більше в Його силу, ніж у твої можливості.
25. Якщо ти признаєш, приймеш і пожертвуєш свої обмеженості Богові, ти побачиш, що твоя бідність стане незмірним багатством.
26. Твої обмеження не є тільки перепонами; вони є також Божими вказівками на дорозі твого життя. Може ти не вмієш добре говорити? Боязкий ти? напевно ти маєш більше виконувати, ніж командувати. Ти, може, нездібний до наукової праці; хіба також і до конкретної, до організації, до виконування планів та ідей?
27. Признай, прийми, жертвуй твої обмеження; але також і твої якості, здібності, можливості. Тобі їх не бракує.
28. Признати дари, що Бог дав нам, не є злом. Зло — гордість — є тоді, коли ми думаємо, що ми заслужили собі на них або придбали їх собі нашими силами.
29. Правдиво покірний .нічого не боїться, навіть себе самого; признає свої якості й обмеження; не бояться інших людей. Він боїться тільки Бога.
30. Коли ти одержуєш дарунок від приятелів, виявляєш своє вдоволення й дякуєш. Бог Отець дав тобі немало дарунків! Часто ти не відважуєшся поглянути на них та радіти з них; а ще менше дякуєш за них. Граєш доброчесного, а ти навіть невихований, нечемний.
31. Дари твого небесного Отця не є тільки для твого особистого вжитку. Вони також і для інших та для Нього. Чим більше ти одержав, тим більшу відповідальність ти маєш. Тому, якщо ти маєш боятись чогось, то бійся невикористати твоїх здібностей.
32. Прийми себе таким, яким ти є, також і у відношенні до інших. Чому ти боїшся того, що є розумнішим від тебе, що краще вміє говорити, що краще знає справу ? Чому ти боязкий, спаралізований комплексом меншевартости? Тому, що ти не погодився бути тобою і перед іншими ти страхаєшся їхньої оцінки.
33. Не намагайся, і навіть не бажай жити життя іншого: воно не для тебе. Бог Отець приготовив нам життя на нашу міру. Жити життям когось іншого, було б носити одяг іншого, тому що він йому добре пасує. Але для тебе той одяг буде або заширокий, або завузький.
34. Не журися тим, що інші думають чи говорять про тебе. Вони приймуть твої обмеження, якщо ти сам признаєш їх. Але вони не простять тобі того, що ти боїшся або соромишся, і хочеш їх обманути, показуючись таким, яким ти не є. Таким чином ти допоможеш іншим, бо люди потребують таких, що вміють признати свою обмеженість, щоб і вони самі мали відвагу признати і свою. Пам'ятай, що не тільки ти є обмежений, але й інші також; немов людини, яка в чомусь не була б обмежена.
35. Будь собою. Інші потребують тебе таким, яким ти є, яким Господь тебе створив. Ти не маєш права маскуватись, грати комедію, бо ти обманював би інших. Скажи собі: "Я принесу щось нового для його життя, бо вийшов з рук Божих ".
36. Кожна людина в якийсь спосіб є обмежена, неповна. Всі люди разом творять людство, а в Христі — його Таїнственне Тіло. Обмеженість кожного — це запрошення до злуки з іншими в любові.
37. Май тільки одне бажання: бути вповні, без найменшого ухилу, тим, яким тебе Бог бажав і ти будеш досконалий.
38. Виховуйте дітей, подаючи їм бездоганний зразок. Діти не люблять повчань та нотацій, вони хочуть бачити ваші поступки, а не слухати ваші слова. За будь-яких обставин намагайтеся бути на висоті в очах своїх дітей. Не виставляйте напоказ свої слабкості та недоліки. Коли батьки дозволяють дітям бачити їхні слабкості, діти хвилюються, втрачають орієнтацію, оскільки їм немає більше на кого покластися.
39. Дитина, почуваючи себе маленькою та слабкою, хоче мати над собою непорушний авторитет, що захищає її. Дитина шукає у батьків підтримки. Якщо вдома дитина є свідком сварок, суперечок між батьками, бачить брехню та нечесність, то як батьки можуть очікувати, що їм вдасться добре виховати її? Це причина багатьох трагедій у сім'ї та у суспільстві.
40. Краще не бити дитину. Ніколи не карайте дитину, якщо ви сердитесь. Ви залишите в її пам'яті враження ненависті, злоби, а не справедливості. А для справжнього виховання дитина повинна відчувати, що ви справедливі, і тому праві, караючи її. Ваші покарання повинні бути продиктовані не тим, що у вас лопнуло терпіння, а бажанням дати зрозуміти дитині, що для її ж блага існують правила, яких потрібно дотримуватись.
41. Діти повинні безмежно довіряти своїм батькам і підкорятися їм. Це одне з основних правил виховання дітей в дружній і люблячій сім'ї. Так поводився Ісус у Назареті, тридцять років підкоряючись своїм батькам.
42. Життя коротке і ви повинні бути в змозі залишити поганий кіно, викинути погану книгу, йди геть від поганої людини.
43. Будь сміливим і радісним з того, що ти християнин!
44. Молися до Бога про мудрість і Бог дасть мудрість!
45. На Службі Божій ти серед незліченного числа Ангелів, які в найбільшім захопленні є присутні при Божественній Жертві. Одна Служба Божа, вислухана за життя, Богові миліша, а тобі корисніша від багатьох Служб Божих за тебе по твоїй смерті. Вона тебе охороняє від багато лиха й небезпек, які мали б тебе стрінути.
46. Через кожну Службу Божу ти душам в чистилищі даєш найбільшу поміч. Ти дістаєш благословення священика, яке Бог потверджує в небі. Ти є благословенним в твоїх дочасних зайняттях і справах. На кожній Службі Божій можеш зменшити кари гріхи.
47. Через Службу Божу ти даєш Богові Ісусу Христу найбільшу славу. Він відпускає незнані гріхи, з яких ти ніколи не сповідався. Кожна Служба Божа піде з тобою на Суд і буде благати помилування.
48. За здоров'я дітей, батьків, родичів, друзів не п'ють — за них моляться. І за щастя не п'ють — за нього і борються.
49. В кожній людині є дух Божий. Потрібно його лише віднайти.
50. Доброта — це мудрість у сприйнятті життя.
51. Добре виконана робота — це мистецтво.
52. Шукайте Бога в собі, тоді буде мир серед людей.
53. Важливо не говорити про людину погано, а побачити щось добре в ній.
54. І в науці, і в математиці є мистецтво.
55. Бог любить нас.
56. Навчаючи інших вчися сам.
57. Не призивай ім'я Бога надаремно.
58. Пам'ятай день святий! Шість днів працюй і роби всю працю свою.
59. Шануй свого батька, матір, родичів і друзів своїх!
60. Не кради!
61. Не говори неправдиво!
62. Не завидуй ближньому своєму!
63. Хочеш знати, що про тебе говорить товариш -послухай, що він говорить про інших.
64. Люби ближнього свого, як самого себе.
Література
[ред.]- Ших Ю. А. ,Огірко І. В. Віртуальне паломництво — інтернет технології для задоволення духовних потреб. Поліграфія і видавнича справа. Львів. УАД. № 2 (58). 2012. с.77-81.
- Криницька І. П. , Огірко І. В. Аналіз презентації явища насильства над дітьми в сім'ї в сучасних інформаційних технологіях. Поліграфія і видавнича справа. Львів. УАД. № 2 (58). 2012. с.81-88.
- Огірко Ігор, Огірко Олег. Духовно-моральні аспекти фізичного виховання // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві: зб. наук. пр. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки — Луцьк: Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки, 2012. — № 2 (18). — С. 21-27.