Кондоліза Райс

Матеріал з Вікіцитат
Кондоліза Райс
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Кондолі́за Райс (англ. Condoleezza Rice; нар. 1954) — американська політикиня і дипломатка, Державний секретар США у 2005–2009 рр.

Цитати[ред.]

 •  

Коли я була в аеропорту, в Борисполі, і проходила прикордонний контроль, там були невеликі наліпки з простим написом: «Хабар – це кримінальний злочин». І ці написи наcправді дуже обнадійливі. Це яскрава ілюстрація того, що українці усвідомлюють: корупція руйнує демократію.
Тож дещо справді змінюється[1].

 •  

Ми категорично не згодні з тим, що Росія взагалі має підстави для якихось претензій на Крим. Тому, на жаль, в Криму ми отримали ще один заморожений конфлікт на території Європи. На додаток до конфліктів в Абхазії, Південній Осетії та в Придністров’ї[1].

 •  

Між США та Росією є фундаментальні протиріччя. Є речі, щодо яких ми ніколи не погодимося – це, зокрема, анексія Криму. США твердо наполягають, що ці дії РФ є порушенням міжнародного права[1].

 •  

Моя думка полягає в тому, що події у вашій державі – анексія Криму та те, що сталося на Сході України, – є неприйнятними для міжнародної спільноти. І світ доводить, що для нього це неприйнятно.
Але водночас ви маєте докласти всіх зусиль, щоби зробити вашу державу сильнішою. І чим успішнішою буде Україна – тим простіше вам буде стримувати зовнішню агресію[1].

 •  

Нікому не подобається те, що відбувається з Україною, ніхто і ніколи не підтримає цього. Ваша держава не мала бути розчленована, анексії Криму не мало статися. Не мало бути створено стільки проблем, скільки ми зараз бачимо в Східній Україні.
Та попри те, що сталося, українці мають розбудовувати свою економіку, а уряд – управляти країною[1].

 •  

Ніхто, крім вас, українців, не зможе управляти вашою державою.
Тому вам треба не лише чекати допомоги міжнародної спільноти. Час будувати економіку! Час хвилюватися з приводу того, як працює ваш уряд. І час для громадян робити те, що від них залежить[1].

 •  

У вас за 25 років відбулося три революції – здобуття незалежності, Помаранчева революція та Майдан 2014 року. Може, нарешті треба почати управляти державою?
Ми теж хочемо бачити Україну сильною та життєздатною. Та над цим має працювати українське керівництво[1].

 •  

Україна стала об’єктом великої кількості некоректних дій. Але щоби здолати наслідки цього, ви маєте перетворювати свою країну, робити її сильнішою[1].

 •  

Уряд США, посол в Україні, держсекретар, віце-президент США витрачають чимало часу, щоби допомогти Україні, щоби ваша держава просувалася вперед попри всі складнощі.
Але мета цієї підтримки – допомогти вам самим нарешті почати управляти країною. Це – ключове[1].

 •  

…цунамі було чудовою нагодою, щоб показати не лише уряд США, а й серце американських людей, і я думаю, воно принесло нам великі дивіденди. (2005) — про цунамі в Тихому Океані, яке забрало життя бл. 230 тисяч людей

 

…the tsunami was a wonderful opportunity to show not just the US government, but the heart of the American people, and I think it has paid great dividends for us. [1]

 •  

Світ готовий допомогти Україні, але для цього Україна повинна допомогти собі сама. Я розумію, що чути цей сигнал не дуже приємно. Але саме це — правильний сигнал[2].

 •  

Чим мудріше працює уряд, чим активніше проводяться економічні реформи, чим помітнішою є боротьба з корупцією – тим більше відкривається можливостей для України отримати допомогу Заходу[1].

 •  

Як показали ваші слухання, ми не мали срібної кулі, яка могла б запобігти атакам 11 вересня. Оглядаючись назад, якби щось і могло допомогти зупинити 11 вересня, то це було б краще інформування про загрози всередині Сполучених Штатів, що було ускладнено структурними та правовими перешкодами, які зробили неможливим збирання та обмін інформацією між нашими правоохоронними органами та розвідувальними агентствами.

 

As your hearings have shown, there was no silver bullet that could have prevented the 9/11 attacks. In hindsight, if anything might have helped stop 9/11, it would have been better information about threats inside the United States, something made difficult by structural and legal impediments that prevented the collection and sharing of information by our law enforcement and intelligence agencies.[3]

  — під час засідання Національної комісії щодо терористичних атак, 8 квітня 2004

Примітки[ред.]