Перейти до вмісту

Клайв Стейплз Льюїс

Матеріал з Вікіцитат
Клайв Стейплз Льюїс
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Кла́йв Сте́йплз Льюїс (англ. Clive Staples Lewis; 29 листопада 1898 — 22 листопада 1963) — відомий англійський письменник валлійсько-шотландського походження, філософ, літературний критик, спеціаліст із Середньовіччя і християнський апологет. Писав англійською мовою. Автор циклу «Хроніки Нарнії».

Цитати[ред.]

  •  

І добро, і зло примножуються в геометричній прогресії. Ось чому ті маленькі рішення, які ми приймаємо щодня, безмежно важливі[1].

  •  

Як і всі види природної любові, закоханість своїми силами встояти не може; але вона так нищівно, солодка, страшна і піднесена, що падіння її воістину жахливе. Добре, якщо вона розіб'ється і помре. Але вона може вижити і безжально зв'язати двох мучителів, які будуть брати, не даючи, ревнувати, підозрювати, гніватися, боротися за владу і свободу[2].

Цитати з творів[ред.]

  •  

Хто коронований у Нарнії, завжди буде там королем чи королевою. Лише не пробуйте дістатися туди тим же способом удруге. Та й узагалі: не намагайтеся туди потрапити. Це станеться несподівано. І не розбазікуйте про це, навіть між собою. Не розповідайте про це нікому, доки не переконаєтесь, що ваш співрозмовник пережив щось схоже на ваші пригоди. Що? Звідки знатимете? О, ви добре знатимете. Ті люди розповідають дивні речі, ба навіть погляди їхні видають таємницю. Нехай же ваші очі будуть відкриті[3]. — «Лев, Біла Відьма і Шафа»

Примітки[ред.]

  1. 365 думок на добрий день / уклад.: А. Щепанська, Д. Лука SSP, Л. Кіндратович. — Львів: Видавництво Святого Павла, 2018; Видавництво "Свічадо", ISBN 978-966-938-245-0
  2. Льюис К.С.. Влюбленность // Любовь: роман. — М.:: Эксмо, 2011. — С. 142.
  3. “Але ж нітрохи не цікаво сваритися, якщо тобі ніхто не суперечить”