Перейти до вмісту

Керсті Кальюлайд

Матеріал з Вікіцитат
Керсті Кальюлайд
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Керсті Кальюлайд (ест. Kersti Kaljulaid; нар. 30 грудня 1969, Тарту) — президентка Естонії з 3 жовтня 2016[1] до 11 жовтня 2021[2].

Цитати[ред.]

  •  

Іноді ви маєте бути справді дуже швидкими, щоби запустити радикальні зміни. Більше того, якщо ви справді хочете радикально змінити корумповану систему, радикально перебудувати судову систему, побороти олігархів тощо – то маєте бути радикально швидкими[3].

  •  

Ключові сфери, де ви справді відстаєте – це боротьба з корупцією та незалежне правосуддя. Щоби людина пішла до суду і, якщо вона права – то гарантовано виграла у держави. Щоби невеликий бізнес міг виграти у великої компанії. Саме це – маркери держави, де діє верховенство права, і цього Україні справді важливо досягти[3].

  •  

Після російсько-грузинської війни за якихось три місяці Європа повернулися до звичних відносин із Росією, це була величезна помилка. Це спричинило лавину, результатом якої стала анексія Криму[3].

  •  

Мене також надихає той дух молодої країни, який я відчуваю в Києві – це те, що було в Естонії досить давно. Але ваше суспільство – це щось неймовірне, вище, як усе інше[3].

  •  

Коли спілкуюся з європейськими партнерами, завжди кажу: Україна особлива. У вас неймовірно сильне громадянське суспільство, яке не варто недооцінювати[3].

Примітки[ред.]