Перейти до вмісту

Кая Каллас

Матеріал з Вікіцитат
Кая Каллас
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Кая Каллас (ест. Kaja Kallas; нар. 18 червня 1977, Таллінн) — естонська політична діячка і нинішня прем'єр-міністерка Естонії з 26 січня 2021 року. Лідерка Партії реформ з 2018 року, депутат Рійгікогу (2011—2014; 2019).

Цитати[ред.]

  •  

Ми закликаємо Росію утримуватися від будь-якої ескалації напруження на сході України і в Криму та дотримуватися взятих на себе міжнародних зобов'язань, у тому числі в галузі контролю озброєнь. Естонія тісно співпрацює з союзниками і партнерами, щоб застосувати всі необхідні заходи для стримування Росії. Естонія тверда як скеля в підтримці суверенітету України, її європейської та євроатлантичної інтеграції[1].

  •  

Найкраща відповідь на агресію — це завжди досягнення успіху в реформах, це наблизить вас до ЄС і НАТО. Естонія підтримує територіальну цілісність і євроатлантичну інтеграцію України. Наша підтримка завжди була і завжди буде гучною і чіткою. Ми також зробимо все від нас залежне, щоб упевнитися, що двері НАТО залишаються відкритими, а в ЄС ми працюватимемо над відповіддю на провокаційні дії Росії[2].

  •  

Ми знаємо, що Україна хоче більшої інтеграції з ЄС, ми можемо підтримати вас у цьому. Чим кращі ви в реформах, тим більше у нас є чого запропонувати. Це добре, що український уряд створив сприятливий діловий клімат і політику, оскільки це пріоритет. Вам треба домогтися успіху в боротьбі з корупцією, тому що корупція позбавляє демократії. Вам треба досягти успіху в судовій реформі. Тільки коли суди ухвалює справедливі вироки, інвестори будуть впевнені, що вони можуть інвестувати у вашу країну. Це найкраща підтримка, яка допоможе перебудувати країну[2].

  •  

Ми працюємо разом з ЄС над тим, щоб забезпечити, що Крим буде частиною вільного світу знову. Попри російську агресію, ви відстояли свою позицію і набралися терпіння, тож що зберігайте позитивний дух[2].

  •  

Ми всі партнери і друзі України, і маємо покласти край бойовим діям. Разом з міжнародними партнерами ми працювали для того, щоб зробити конкретні кроки і захистити Україну. Росія має знати ціну і наслідки своєї агресії. Сьогодні я присутня тут, щоб сказати: ми стоїмо поруч з вами. Сім років після початку агресії і стільки, скільки в цьому буде потреба, ми будемо допомагати. Безпека України – це безпека Європи. Я вражена, на якому рівні ви готові захищати своїх громадян і про них піклуватися[3].

  •  

Кордони України визнані на міжнародному рівні, а це означає, що Луганськ — це Україна, Донецьк — Україна і Крим — це Україна![4].

Примітки[ред.]