Перейти до вмісту

Казанжи Зоя Іванівна

Матеріал з Вікіцитат
Зоя Казанжи
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Зоя Казанжи (нар. 30 травня 1968, с. Лиман, Одеська область) — українська журналістка, міжнародна медіа-тренерка, громадська діячка, письменниця, одеська блоґерка. Членкиня Українського ПЕН.

Цитати

[ред.]
  •  

Викорінення стереотипів – тяжка робота. І, викорінюючи їх, варто не забувати все ж про особисту свободу[1].

  •  

Жінкам тісно в тих рамках, куди їх намагаються загнати. Жінки отримують освіту нарівні з чоловіками. До речі, випускниць українських вишів більше, аніж випускників. І, як правило, вони навчаються краще.
Але все одно на побутовому рівні досить велика частина населення сприймає жінку як додаток до чоловіка[1].

  •  

Наше суспільство зараз має купу викликів — нам треба вирішувати багато проблем зовсім іншого ґатунку. Але це не означає, що варто вирішувати щось першочергово, а от таку «неважливу» тему як рівність прав відкласти на потім. До кращих часів[1].

  •  

Не існує нічого сакрального. Не існує нічого такого, що не змогли б опанувати жінки[1].

  •  

Фемінізм не базується на ненависті до чоловіків. Він базується на соціальній, політичній та економічній рівності статей.
Феміністкам потрібна влада не над чоловіками. Феміністкам потрібна влада над своїми бажаннями та прагненнями, над рішеннями та способом життя[1].

  •  

Фемінізм — не про ненависть і несприйняття чоловіків. Він про те, що кожна жінка має такі ж права, як і чоловік.
Точно так, як і патріотизм – не про несприйняття інших націй[1].

  •  

Фемінізм – це не про небриті жіночі ноги. І не про владу над чоловіками. І не про те, що «жінки мають керувати та володарювати»[1].

  •  

Я впевнена, що дівчата й жінки можуть точно те ж саме, що й чоловіки. Життя зараз влаштоване таким чином, що не треба добувати мамонта та демонструвати свою фізичну силу. Так, ми народжуємо, але це не значить, що лише в цьому наша єдина роль, призначення та місія[1].

Примітки

[ред.]