Перейти до вмісту

Зоряний інтеграл (поема)

Матеріал з Вікіцитат

«Зоряний інтеграл»— поема української письменниці Ліни Костенко, що входила до однойменної неопублікованої збірки 1963 року[1].

Цитати з поеми

[ред.]
  •  

Ми знайшли спільну мову життя —
ми знайдемо і спільну мову мови.
Але перед цим кожна мова
повинна пережити свій розквіт,
не задихаючись від пилу,
який підіймають конкістадори міщанства.
Мати поезії мого народу,
А не жебрачка під тином власного двору[2]!

Цитати про поему

[ред.]
  •  

Дух раннього українського шістдесятництва, без сумніву, був помітний і в невиданій збірці Ліни Костенко «Зоряний інтеграл». Реставрувати її можна хіба що гіпотетично; згадуючи твори поетеси початку 1960-х, що друкувалися в тодішній пресі. Особливо врожайним був рік 1962: добірки віршів з'явилися в «Літературній газеті», журналах «Прапор» та «Вітчизна» — всього близько тридцяти поезій! Більшість із них після того не передруковувалася, виняток Ліна Костенко зробила лише для кількох («Біла симфонія», «Іма Сумак», «Смертельний падеграс» та ще деякі)[3]. — "Самотність на верхів'ях. Поезія Ліни Костенко в часи «відлиги» і «заморозків»", 2004

  Володимир Панченко
  •  

Поема «Зоряний інтеграл» залишає відчуття велетенських історичних дистанцій, мало не космічних вимірів того дійства, в епіцентрі якого перебуває лірична героїня. Природною є активність відповідної лексики: епоха, людство, планета, сонце, земля, сузір'я, майбутнє, світ... То був, окрім усього, «знак доби» перших космічних польотів і викликаного ними захвату[4]. — "Самотність на верхів'ях. Поезія Ліни Костенко в часи «відлиги» і «заморозків»"

  — Володимир Панченко
  •  

Поему «Зоряний інтеграл» краще читати поруч із віршами Василя Симоненка й молодого Івана Драча, циклом «Людина» Едуардаса Межелайтіса, поезіями геніального вірменина Паруйра Севака з його збірки «Людина на долоні». Так гостріше відчуваються ті струми часу, які на початку 1960-х визначали певні смислові домінанти в поезії, яку тоді називали радянською[1]. — "Самотність на верхів'ях. Поезія Ліни Костенко в часи «відлиги» і «заморозків»"

  — Володимир Панченко
  •  

Якщо існує така річ, як СТИЛЬ ЕПОХИ, то в поемі Ліни Костенко «Зоряний інтеграл» він відбився сповна[5]... — "Самотність на верхів'ях. Поезія Ліни Костенко в часи «відлиги» і «заморозків»"

  — Володимир Панченко

Примітки

[ред.]

Джерела

[ред.]
  • Екстракт 150. У двох частинах. Частина друга. За заг. редакцією Лариси Івшиної. Упоряд. Надія Тисячна, Ольга Решетилова, Марія Томак, Ігор Сюндюков. — Київ: 2009. — 576 с. — ISBN 978-966-8152-17-7