Перейти до вмісту

Загайкевич Алла Леонідівна

Матеріал з Вікіцитат

Алла Леонідівна Загайке́вич (17 грудня 1966, Хмельницький) — українська композиторка. Авторка музики до багатьох сучасних українських фільмів та першої академічної опери, створеної за часів Незалежності, — «Вишиваний Король України» (2021).

Цитати[ред.]

  •  

Діставати радість від спостереження за тим, як зростають діти. Мій син і мої учні. Як навколо них формується їхній особистий життєвий простір[1].

  •  

Дуже рано мама відвела нас з сестрою в бібліотеку, і книжки стали чи не основною частиною нашого дитячого життя. І не тільки дитячого, бо рано відчула, що книжка та усамітнене читання — відкриття «альтернативного світу»[1].

  •  

За останній рік-два прийшло розуміння вразливості людського життя. Важливості кожної його миті. Відповідальності за кожен свій крок. У будь-чому. Безцінності людського слова, сказаного саме тобі... і потиску рук[1].

  •  

Коли тільки починала думати про професію композитора, мені попалася книжка видатної композиторки та скрипальки Гражини Бацевич «Я — композитор», де вона пише, що жінкам-композиторкам потрібно робити всі звичайні життєві справи вдвічі швидше за чоловіків. Тоді я поставилася до цього вислову, як до звичайного гумору, але з часом зрозуміла, що це про «мистецький пріоритет»[1].

  •  

Щастя — коли віра в людей виправдовується. Коли відчуваєш безумовне порозуміння. Коли дихаєш, думаєш, граєш, співаєш — вільно[1].

Примітки[ред.]

  1. а б в г д Макаревич М. Україна має жіноче обличчя / Мирослава Макаревич. — Київ, 2021. — С. 118—119.