Жоель Діккер

Матеріал з Вікіцитат
Жоель Діккер
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Жоель Діккер (фр. Joël Dicker, нар. 16 червня 1985, Женева, Швейцарія) — сучасний швейцарський письменник, пише французькою мовою.

Цитати[ред.]

  •  

Правда в тому, що я завжди хотів бути письменником, або радше завжди знав, що писатиму, попри те, що усвідомлював, як це складно з фінансового боку; це певний виклик собі, проте я вирішив, що, хай навіть це не буде моєю офіційною роботою, письмо — для мене все, воно супроводжує мене все життя, і не буває дня, коли б я в ньому не вправлявся[1].

  •  

У Швейцарії не надто багато незалежних митців, адже ми пишемо чотирма мовами, і на кожну з них припадає не надто велика читацька авдиторія. Єдиний шлях — вихід на інші ринки: французький або німецький. До порівняння: у Швейцарії французькою говорить два мільйони, а у Франції — 60. Тож, звичайно, для книжки надважливо потрапити до Франції, на закордонний ринок, до того ж у Франції є дуже почесні нагороди: Гонкурівська премія, Гран-прі Французької академії тощо. Отримання такої премії дає швейцарському автору можливість заявити про себе світові[1].

  •  

У Швейцарії чотири державних мови, а це означає, що кожна з цих мов формує в Швейцарії відмінну культуру, досить відокремлену від інших, і немає якоїсь офіційної культури, яка б усіх їх єднала. Є велика подія — Літературні дні в Золотурні. Та загалом кожна мова має свою географію і фактично не перетинається з іншою. Це стосується не тільки літератури, але й Швейцарії в цілому. Ми — маленькі незалежні країни, об’єднані, щоб зберігати свою незалежність[1].

Примітки[ред.]