Перейти до вмісту

Диференціальні рівняння

Матеріал з Вікіцитат
Диференціальні рівняння
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Диференціа́льні рівняннярівняння, що встановлюють залежність між незалежними змінними, числами (параметрами), невідомими функціями та їхніми похідними.

Цитати

[ред.]
  •  

Диференціальні рівняння… містять головні результати теорії; вони виражають у найзагальніший і найточніший спосіб необхідні відношення числового аналізу до дуже широкого класу [фізичних] явищ; крім того, вони назавжди об'єднують одну з найважливіших ділянок натуральної філософії з математичною наукою.

  Ж. Фур'є[1]
  •  

Подібно до того, як Архімед, відкривши закон важеля, казав: «Дайте мені точку опори, і я зрушу Землю», так Ньютонові сучасники говорили: «Складіть нам диференціальні рівняння усіх рухів у природі і навчіть нас їх інтегрувати, тоді ми будемо подібні до бога, бо за допомогою обчислень точно знатимемо майбутні події».

  Д. О. Граве[2]
  •  

Основні ідеї та поняття традиційної вищої математики: похідна, інтеграл, нескладні диференціальні рівняння як засіб опису фізичних явищ — стали необхідні майже кожній людині незалежно від роду и роботи.

  С. Л. Соболєв[3]
  •  

Диференціальне рівняння в частинних похідних ввійшло до теоретичної фізики як служник, але поволі перетворилося на пана.

  А. Ейнштейн[2]

Примітки

[ред.]

Джерела

[ред.]

Математика в афоризмах, цитатах і висловлюваннях / Н. О. Вірченко. — Київ: Вища школа, 1974. — 272 с.