Перейти до вмісту

Гонгадзе Георгій Русланович

Матеріал з Вікіцитат
Георгій Гонгадзе
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Гео́ргій (Гія) Русла́нович Гонгадзе (груз. გიორგი ღონღაძე; 1969–2000) — український опозиційний журналіст грузинського походження, відомий своїми критичними антивладними виступами.

Цитати[ред.]

  • Ти робиш хорошу справу, а в твоїй рідній країні тебе або щонайбільше не помічають, або лають. Так було і у «совку», коли праця растроповичей і солженіциних оцінювалася за «бугром».[1]
  • Корупція завжди є і була у всіх державах незалежно від устрою: демократичного, тоталітарного чи будь-якого іншого. […] Цього процесу не можна позбутися, він є в Америці, є в будь-якій іншій демократичній країні. Але ми повинні зробити все, щоб ці рамки були максимально вузькими.[2]
  • Президентство — це не школа, де можна вчитися.[2]
  • Я — грузин, але, якщо потрібно, я віддам життя за Україну.[2]
  • Якщо народ дозволяє бути політику слабким безвольним алкоголіком, то він буде таким.[2]

Про Георгія Гонгадзе[ред.]

  •  

Георгій любив людей, він співчував, допомагав, ділився, він був дуже щирим душею. Він жив сьогодні, він жив кожним моментом — не вчора, і не завтра, а зараз. Цьому я намагалась вчитися в нього. Він був дуже відкритий до людей — часто на шкоду собі, і тут я намагалась його стримати від якихось необачних кроків щедрості[3].

  Мирослава Гонгадзе
  •  

Коли ми познайомились, Гія працював учителем англійської мови, а я — юридичним консультантом в державній адміністрації. Думаю, саме творчість нас і поєднала. Георгій був таким собі генератором ідей, я оформляла їх в реалістичні проекти. Що ж до порад, Гія завжди казав, ніколи не відступай назад, не оглядайся, навіть маленький крок вперед – це перемога[3].

  — Мирослава Гонгадзе

Примітки[ред.]