Перейти до вмісту

Глаголін Борис Сергійович

Матеріал з Вікіцитат
Глаголін Борис Сергійович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Бори́с Сергі́йович Глаго́лін (справжнє прізвище — Гусєв, 23 (11) січня 1879, Саратов, Російська імперія — 13 грудня 1948, Голлівуд, США) — український актор, режисер театру та кіно. Заслужений артист Республіки (1922).

Цитати про Бориса Глаголіна[ред.]

  •  

«В Одесі щойно народився український державний театр. Уявіть собі, в одному приміщенні, на Грецькій вулиці, двоє дверей поруч: одні вели до російського театру, другі — до українського, а неподалік був ще й єврейський. На відкриття держдрами до каси вишикувалась довга черга. До постановки її дирекція (директор Борис Стах, людина високої культури, особисто знайомий з Е. Багрицьким, К. Паустовським, І. Бабелем та іншими видатними письменниками) запросила актора і режисера Бориса Глаголіна, якому добре були відомі смаки одеського глядача, його нахил до екстравагантності. З самого початку вистави режисер «ошелешив» глядача: при повній темряві на сцені і в залі, з глибини сцени, з широко розчинених з вулиці дверей, голосно сигналізуючи, просто в зал мчить авто з засвіченими фарами.

Глядачі, жахнувшись, притислися до крісел. Перед рампою машина зупинилась, сцена освітилась, з передніх дверцят легко вискочив жвавий матрос Власик (Шумський), розкрив дверцята заднього сидіння — вийшов елегантний Руделіко (Блакитний), вивів Діану де Сегонкур (Ужвій). Все було так несподівано і незвичайно… Все місто кинулося на прем’єру, квитків не вистачало…» — про роль режисера у відкритті 7 листопада 1925 року стаціонарного українського театру (Держдрами) в Одесі Постановник першої вистави Одеського українського театру Борис Глаголін: драматург, режисер та актор-новатор

  — ветеран сцени Володимир Вольський

Примітки[ред.]