Перейти до вмісту

Герберт Роббінс

Матеріал з Вікіцитат
Герберт Роббінс
Стаття у Вікіпедії

Герберт Елліс Роббінс (англ. Herbert Ellis Robbins; 12 січня 1915, Ньюкасл, Пенсільванія, США — 12 лютого 2001, Принстон, Нью-Джерсі, США) — американський математик і статистик.

Цитати

[ред.]
  •  

Математика містить у собі риси вольової діяльності, умоглядного міркування і прагнення до естетичної досконалості. Її основні і взаємно протилежні елементи — логіка й інтуїція, аналіз і конструкція, загальність і конкретність. Хоч би які були відмінні погляди, що ґрунтуються на тих чи інших традиціях, лише спільна дія цих полярних засад і боротьба за синтез їх забезпечують життєздатність математичній науці, корисність і високу цінність її.

  Р. Курант, Г. Роббінс[1]
  •  

Без сумніву, рух уперед у математиці зумовлюють потреби, що мають більш-менш практичний характер. Але раз виникши, цей рух неминуче набуває внутрішнього розмаху і виходить за межі безпосередньої корисності.

  Р. Курант, Г. Роббінс[1]
  •  

Доведення теореми полягає в застосуванні певних простих логічних правил; але цей факт анітрохи не впливає на творчі засади в математиці, роль яких — здійснювати вибір в безлічі все нових і нових можливостей.

  Р. Курант, Г. Роббінс[1]
  •  

Ідея нескінченності проймає всю математику, оскільки математичні об'єкти вивчають звичайно не як індивідів — кожен зокрема, а як члени класів чи сукупностей, що містять безліч того самого типу; такими є сукупності натуральних чисел, дійсних чисел чи трикутників на площині.

  Р. Курант, Г. Роббінс[2]

Примітки

[ред.]

Джерела

[ред.]

Математика в афоризмах, цитатах і висловлюваннях / Н. О. Вірченко. — Київ: Вища школа, 1974. — 272 с.