Перейти до вмісту

Вітряк

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:
Фраза «боротьба з вітряками» із роману «Дон Кіхот» стала синонімом марності зусиль
Дерев'яний вітряк (село Гейсиха Ставищенського району Київської області)

Вітря́к — споруда, що використовує силу вітру як джерело енергії, і використовується для того, щоб молоти зерно, а також в деяких місцевостях для перепомпування води, вимолочення або подрібнення зерна, розпилу деревини. Також це використовують на означення вітрових електростанцій.

Цитати

[ред.]
  •  

— Та де ж ті велетні? — спитав Санчо Панса.
— Он там, хіба не бачиш? — одказав Дон Кіхот. — Глянь, які в них довжелезні руки: у деяких будуть, мабуть, на дві милі завдовжки.
— Що-бо ви, пане, кажете? — заперечив Санчо. — То ж овсі не велетні, то вітряки, і не руки то в них, а крила: вони од вітру крутяться і жорна млиновії ворочають.
— Зразу видно, що ти ще рицарських пригод несвідомий, — сказав Дон Кіхот, — бо то таки велетні. Як боїшся, то ліпше стань осторонь і помолись, а я тим часом зітнуся з ними в запеклому й нерівному бою.[1]Мігель де Сервантес Сааведра («Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі»)

  •  

Беніамін був одинока тварина, що не приєдналась до жодної фракції, Він вперто не вірив, що паша стане більш рясна, або що вітряк заощадить труду. Буде вітряк чи не буде — життя пливтиме так, як пливло завжди — себто мізерно.Джордж Орвелл («Колгосп тварин»)

 

Benjamin was the only animal who did not side with either faction. He refused to believe either that food would become more plentiful or that the windmill would save work. Windmill or no windmill, he said, life would go on as it had always gone on--that is, badly.

  •  

— Ти й сама у нас як Дон-Кіхот!
Що він мав на увазі? Що довга вона та худа, як лицар печального образу? Чи вважає, що самостійне життя своє вона починає боротьбою з вітряками?[2]Олесь Гончар («Тронка»)

  •  

Розмахує руками, як вітряк крилами.[3]Українські прислів'я та приказки

  •  

Як би на вашій леваді та мій вітряк (до сусіда сватається)[3]Українські прислів'я та приказки

Примітки

[ред.]