Перейти до вмісту

Довідка:Реєстрація

Матеріал з Вікіцитат

Реєстрація — спосіб набути певної постійної ідентичності у Вікіцитатах, що дозволить вам отримувати повніше визнання за ваш внесок до проекту, а також здобувати певну репутацію серед інших дописувачів.

Зареєструватись або увійти як зареєстрований користувач можна на сторінці входу. Відповідні посилання ви можете знайти вгорі сторінки.

Посилання «Створити обліковий запис» та «Увійти» вгорі сторінки

Для чого потрібна реєстрація?[ред.]

Сторінка «Створити обліковий запис»

Для того, щоб читати статті у Вікіцитатах, реєстрація не потрібна. Навіть редагування практично всіх статей можливе без реєстрації. Але якщо ви плануєте працювати з Вікіцитатами на постійній основі, дуже рекомендуємо це зробити. Процес швидкий та потребує введення мінімуму інформації (тільки імені, під яким ви хочете зареєструватись, та пароля), але відкриває доступ до ширших можливостей у проекті, наприклад:

  • ви матимете змогу легко відслідковувати весь свій внесок;
  • вносячи конструктивні правки до проекту, ви зможете здобути довіру інших користувачів і можливо отримати ширші права у проекті;

Слід також зважати на певну недовіру Вікіспільноти до редагувань, зроблених анонімними користувачами. У Вікіцитатах зустрічаються акти вандалізму та некоректної поведінки, тому ще одним аргументом на користь реєстрації є те, що до зареєстрованих користувачів може бути набагато більше довіри в спільноті.

Важливо: Ви не можете видалити свій обліковий запис. Якщо ви вирішите покинути проект, ви можете написати про це на своїй особистій сторінці, або просто перестати редагувати.

Ім'я користувача (username)[ред.]

Дивіться також Вікіцитати:Імена користувачів

При реєстрації ви можети обрати собі ім'я (логін, нік, обліковий запис), яким будуть підписуватись в системі всі ваші редагування. Це означає, що Ви зможете отримувати повне визнання (або, як іноді кажуть — credit) за свій внесок, зареєстрований в історії редагування сторінки (статті). Якщо ви не зареєстровані, ваші редагування лише приписуються до Вашої (потенційно випадкової) IP адреси. Але, як відомо, IP-адреса користувача може змінюватись з кожним сеансом роботи в мережі, і користі від такої ідентифікації небагато. Тому реєструйтеся!

Важливо: імена користувачів повинні відповідати певним вимогам, наприклад, не містити лайки та реклами. Детальніше про вимоги до облікових записів ви можете перегляднути на сторінці Імена користувачів.

Важливо: ви не можете самотужки змінити обране ім'я користувача, але ви можете подати запит на перейменування.

Ви зможете побачити увесь ваш внесок (тобто загалом усі сторінки, які ви редагували), натиснувши на посилання «Внесок» на панелі користувача, яка розташована зверху. Також кожна зі статей має спеціальну вкладку Історія, де міститься історія усіх редагувань з іменами користувачів, які їх зробили.

Посилання «Внесок» вгорі сторінки

Перейменування користувача[ред.]

Ви не можете самотужки змінити обране ім'я користувача, але ви можете подати запит на перейменування (воно буде здійснено одночасно у всіх проектах Фонду Вікімедіа) на спеціальній сторінці: Запит на глобальне перейменування.

Також неможливо «приєднати» внесок інших облікових записів, чи анонімні правки. Якщо ви редагували під іншим обліковим записом, а потім створили собі інший, ви можете написати на особистій сторінці попереднього запису, що зараз ви редагуєте під іншим ім'ям.

Персональна сторінка та спілкування[ред.]

Ви матимете Вашу власну Сторінку користувача, де можете, наприклад, трохи написати про себе. Хоча Вікіцитати не є провайдером «домашніх» веб-сторінок, а є енциклопедичним проектом, на персональній сторінці можна розміщувати зображення та звукові файли, змінювати її зовнішній вигляд, користуючись різноманітними засобами HTML. Багато хто з користувачів використовує свої «власні сторінки» щоб вести список статей і цитат, якими вони найбільше пишаються, чи для того, щоб збирати цікаву чи змістовну інформацію.

Важливо: На вашу особисту сторінку поширюються умови ліцензії Вікіцитат. Це означає, що хоч редагувати чужі особисті сторінки не прийнято, вони підпадають під загальні правила і, крім іншого, до них можуть бути внесені зміни (в т.ч. неприємні, навіть вандальні) іншими користувачами.

Важливо: На вашу особисту сторінку також можуть поширюватися деякі вимоги до вмісту, такі як відсутність забороненого контенту та дотримання вимог Вікітике́ту. Детальніше про вимоги до особистих сторінок ви можете почитати на відповідній сторінці правил.

Ви також матимете постійну сторінку обговорення користувача, яку зможете використовувати, щоб спілкуватися з іншими користувачами. Ви отримаєте повідомлення, щойно хтось напише на вашій сторінці обговорення. Якщо Ви погодитеся надати свою адресу електронної пошти, інші користувачі зможуть сконтактуватися з вами по E-Mail. Це буде анонімно в тому сенсі, що адреса Вашої електронної пошти не буде відома користувачу, який Вам писатиме, поки ви не відповісте на його лист!

Див. також[ред.]

  • Вікіцитати:Кнайпа — сюди ви можете звернутися, якщо матимете якісь пропозиції чи запитання