Перейти до вмісту

Вознюк Артем Леонідович

Матеріал з Вікіцитат
Вознюк Артем Леонідович
Стаття у Вікіпедії

Артем Леонідович Вознюк (нар. 21 листопада 1969; Одеса, УРСР) — одеський медіамагнат, власник «Просто Раді.О» та мережі великих кінотеатрів «Одеса-Кіно» у Києві, Одесі, Дніпрі та Кривому Розі. Захисник російської мови та прихильник надання їй статусу другої державної в Україні.

Цитати[ред.]

  •  

Кінотеатри самі мають визначати співвідношення україно- і російськомовних копій для показу. Співвідношення 50 на 50 не задовольняє потреби російськомовного глядача. Стовідсоткове українське дублювання дитячих фільмів дає зрозуміти, що зараз відкусили палець, а потім відкусять руку, але ми маємо намір із цим боротися[1].

  •  

Я повторю, що вважаю їх терпилами, тому що російські люди, котрі тут проживають в основній масі своїй російськомовні, вони в ось цьому контексті — вони гідні такого слова, тому що їх б’ють — вони терплять, їх б’ють, їх визискують — вони терплять[2]. — Про російськомовних «терпил».

  •  

Безумовно, я себе українофобом не вважаю. Я ніколи не був проти української мови. Я організував дуже багато концертів, приміром, групи «Океан Ельзи» в Одесі. Ось таким шляхом можна просувати українську мову, коли п’ятитисячна зала в Одеському Палаці спорту співає пісні українською мовою — російськомовні люди[2]!

  •  

Ось у такий спосіб можна прищеплювати любов до української мови, так як це робить Вакарчук. Ось такі люди — вони своєю творчістю, своєю креативністю роблять для української мови набагато більше, ніж Ющенко, котрий нічого доброго для української мови не зробив. Він українській мові надавав статусу мови-гнобителя, мови-насильника[2].

  •  

В кожній мові існує вислів, що «насильно милим не будеш». Головне, чого має прагнути влада у просуванні мови — це креативність. Тобто можна зарядити кілька цікавих програм з розвитку української мови — і я готовий, ось особисто я готовий допомогти у цьому. Особисто я готовий у цьому взяти участь, якщо комусь із влади це буде цікаво[2].

Примітки[ред.]