Веганство

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія

Вега́нство (вегані́зм, англ. véganism) — спосіб життя, що характеризується повною відмовою від продуктів експлуатації тварин. Цим веганство суттєво відрізняється від вегетаріанства, засади якого визначаються здебільшого відмовою від вбивства (з етичних або релігійних переконань) або дієтичними міркуваннями.

Цитати[ред.]

Міжнародний прапор веганів
 •  

Я б ніколи за трильйон років не подумав завдати шкоди цій кішці. То чому я їм інших тварин, у яких чотири (або дві) ноги, два ока, дивовижний мозок і багате емоційне життя? [1]

  Мобі
 •  

За місяць до поїздки до Намібії я стала веганом. В один день я прокинулася і відчула - все! А коли ми приїхали до Намібії, то зрозуміла, що я одна з них: люди, як і звірі — рівноправні діти природи. Я не можу більше їсти м'ясо [2].

  Тіна Кароль
 •  

Веганські їжа — це пожива для душі в її істинній формі. Їжа для душі означає годувати душу. А для мене твоя душа — твій намір. Якщо ваші наміри чисті, ви чисті [3].

  Еріка Баду
 •  

Як тоді може бути співчутливим наїдатись крові та плоті інших істот? Ченці, які не будуть носити шовку зі Сходу, грубого чи тонкого; хто не буде носити взуття чи чоботи зі шкіри, ні хутра, ні пуху з нашої країни; і хто не споживає молока, сирів або топленого масла, справді звільнився від світу [4].

  Ґаутама Будда
 •  

Немає ніяких термінових зустрічей, ніяких заголовків, ніяких останніх новин. Ніхто не поводиться так, як якби ми були в кризі. Навіть більшість кліматологів або зелених політиків продовжують літати по світу, харчуючись м'ясом і молочними продуктами [5].

  Ґрета Тунберґ
 •  

Більшість людей не замислюється про те, що вони їдять тварин. Коли вони їдять стейк або курку, більшість людей не замислюється про величезні страждання, які терплять ці тварини, просто щоб стати харчами для людей [6].

  Анджела Девіс
 •  

Веганство — це не «жертва». Це насолода [7].

  Гері Франсіон
 •  

Усвідомила яку велику шкоду тваринний білок завдає здоров'ю, а скотарство – планеті. Свій дім (тіло і планету) потрібно любити та берегти [8].

  — Ганна Кошмал, акторка
 •  

Коли люди запитують мене, чому я не вживаю м’ясо або будь-які інші продукти тваринного походження, я відповідаю, тому що вони нездорові та є продуктом жорстокої та негуманної промисловості. Кури, корови та свині на фабричних фермах все життя проводять у брудних, тісних умовах, щоб померти тривалою і болісною смертю [9].

  Кейсі Аффлек
 •  

Коли ми маємо вибір, завжди краще вибрати доброту. Веганство — це просто добріший вибір [10].

  Шерон Геннон
 •  

Ми всі хочемо чудово себе почувати. Ми всі хочемо мати чудовий вигляд, мати більше енергії. Найголовніше, щоб у вашому тілі було правильне паливо. Я не можу пригадати, щоб відчував себе так чудово за всі 32 роки мого життя [11].

  Льюїс Гамільтон
 •  

Я дивився по телевізору документальний фільм про те, як тварин вирощують, вбивають і готують для нас. Я побачив всіх цих корів і свиней і зрозумів, що більше не можу бути частиною цього. Це було жахливо. Я провів невелике дослідження, щоб переконатися, що можу отримати достатньо білка для боротьби, і, переконавшись, що можу, я перестав [вживати продукти тваринного походження]. Я ніколи не повернуся [12].

  Девід Хей

Див. також[ред.]

Примітки[ред.]

Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою: