Перейти до вмісту

Ґрета Тунберґ

Матеріал з Вікіцитат
Ґрета Тунберґ
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Ґрета Ернман Тунберґ (нар. 3 січня 2003) — шведська політична активістка, що виступає за зупинку глобального потепління та зміни клімату. У серпні 2018 року стала відомою тим, що розпочала перший шкільний страйк заради клімату під будівлею парламенту Швеції.

Цитати[ред.]

  •  

Це все неправильно. Я не повинна бути тут. Я повинна повернутися в школу по той бік океану, з іншого боку ви приходите до нас, молодих людей, за надією. Як ви смієте! Ви вкрали мої мрії і моє дитинство своїми порожніми обіцянками
[1]Виступ перед лідерами ООН

  •  

Все, про що ви можете говорити – це гроші та казки про безкінечний економічний розвиток[1]Виступ перед лідерами ООН

  •  

Я хочу, щоб ви поводилися так, неначе наш дім горить. Тому що якраз це зараз відбувається. — виступ на саміті в Давосі, 2019 рік.

 

I want you to act as if our house is on fire. Because it is[2]

  •  

Цей екоцид як продовження неспровокованого повномасштабного вторгнення Росії в Україну є ще одним звірством, для якого у світу не вистачає слів. Наші погляди знову спрямовані на злочини Росії, за які вона повинна відповісти.
[3]Реакція на підрив росіянами Каховської ГЕС у 2023 році

 

This ecocide as a continuation of Russias unprovoked full-scale invasion of Ukraine is yet another atrocity which leaves the world lost for words. Our eyes are once again on Russia who must be held accountable for their crimes.

Примітки[ред.]