Перейти до вмісту

Борис Акунін

Матеріал з Вікіцитат
Борис Акунін
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Григорій Шалвович Чхартишвілі (груз. გრიგოლ შალვას ძე ჩხარტიშვილი, псевдонім Бори́с Аку́нін, груз. ბორის აკუნინი, 20 травня 1956, Зестафоні, Грузинська РСР, СРСР) — російський белетрист, сценарист, сходознавець, літературний критик і перекладач грузинського походження; опозиційно налаштований до путінського режиму, переїхав жити до Франції, хоч і запевняє, що він «не емігрував».

Цитати[ред.]

  •  

Слабкі люди все життя намагаються бути не гірше за інших. Сильним будь-що-будь потрібно стати краще за всіх.

 

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех[1].

  •  

Я не проводжу в блозі опитувань, чи підете ви завтра брати Кремль. Але я бачу, що ставлення людей до влади, демократії, знакових подій на кшталт справи Ходорковського змінюється. Не потрібно ставитися до цього зневажливо.

 

Я не провожу в блоге опросов, пойдете ли вы завтра брать Кремль. Но я вижу, что отношение людей к власти, демократии, знаковым событиям вроде дела Ходорковского меняется. Не нужно относиться к этому пренебрежительно[2].

  •  

В Японії людина може працювати кондуктором в електричці або пекарем, але при цьому ставитися до своєї справи з повагою і повною віддачею. Шукати в ньому сенс життя. І дійсно, не настільки важливо, чим ти займаєшся. Важливо рухатися до досконалості.

 

В Японии человек может работать кондуктором в электричке или пекарем, но при этом относиться к своему делу с почтением и полной отдачей. Искать в нем смысл жизни. И действительно, не столь важно, чем ты занимаешься. Важно двигаться к совершенству[2].

  •  

Баку — котяче місто. Собак там я майже не бачив, зате кішки всюди. Це теж вірна прикмета жіночої сутності.

 

Баку — кошачий город. Собак там я почти не видел, зато кошки повсюду. Это тоже верная примета женской сущности[2].

  • Заповідь «не убий» лицемірна, сама церква серйозно до неї не відноситься, інакше попи не освячували б бойові кораблі і бронеавтомобілі [3].

Примітки[ред.]