Перейти до вмісту

Бонавентура Кавальєрі

Матеріал з Вікіцитат
Бонавентура Кавальєрі
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Бонавентура Франческо Кавальєрі (італ. Bonaventura Francesco Cavalieri, лат. Cavalerius, *1598 — †30 листопада 1647) — італійський математик XVII століття, предтеча математичного аналізу, найяскравіший і найвпливовіший представник «геометрії неподільних».

Цитати

[ред.]
  •  

Фізику я скоріш порівняв би з потертю, соломою, а математику — з хлібним зерном, стравою для розуму.[1]

  •  

Ведмедя, котрий розкуштував смак захованого в дереві меду і тепер ласує ним, не щастить відігнати навіть незчисленному роєві жалких бджіл, і так само немає такого, хто, бодай крайчиком уст скуштувавши солодкість математичних доведень (хоч би його й відштовхувала від математики, немов бджолиним жалом безліч величезних труднощів, якими ці доведення супроводжуються) не прагнув би щосили опанувати їх цілком, аж до повного насичення.[2]

Цитати про автора

[ред.]
  •  

Поняття нескінченного ввійшло в геометрію відтоді, як Архімед визначив наближене відношення діаметра до кола, уподібнивши коло многокутникові з нескінченним числом сторін. Бонавентура Кавальєрі пішов далі: нескінченні кількості він поділив на різні порядки, ввів нескінченно малі, що знищуються перед кількостями визначеними, які в свою чергу знищуються перед нескінченно великими. Після цього не дивно, що сам винахідник, незважаючи на батьківську любов до свого винаходу, сказав: «Ось труднощі, яких не подолати навіть зброєю Ахіллеса!».

  Д. Ф. Араго[3]

Примітки

[ред.]

Джерела

[ред.]

Математика в афоризмах, цитатах і висловлюваннях / Н. О. Вірченко. — Київ: Вища школа, 1974. — 272 с.