Перейти до вмісту

Антоніу Гутерреш

Матеріал з Вікіцитат
Антоніу Гутерреш
Файл:António Guterres, 23.03.23.jpg, António Guterres United Nations Secretary-General in 2024 (cropped).jpg
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Анто́ніу Мануе́л де Оліве́йра Гуте́рреш[1][2][3][4], також Гуте́рріш[5][6][7][8][9] або Ґуте́рреш[10]; 30 квітня 1949, Лісабон, Португалія) — 9-й генеральний секретар ООН (з 1 січня 2017 року), 18 червня 2021 року перепризначений на другий термін[11]. В минулому — португальський політик-соціаліст, прем'єр-міністр Португалії (з 28 жовтня 1995 до 6 квітня 2002 року), Верховний комісар ООН у справах біженців (2005—2015 років).

Цитати

[ред.]
 •  

«Я вітаю мирну ініціативу, нещодавно викладену президентом Байденом та закликаю усі сторони скористатися цією можливістю та дійти згоди». — про заклик усіх сторін конфлікту між Ізраїлем та ХАМАСом досягти згоди щодо плану припинення вогню в Газі, запропонованого президентом США Джо Байденом Генсек ООН закликав Ізраїль та ХАМАС погодити план припинення вогню (11 червня 2024 року)

 •  

«Я думаю, це очевидно, що нам не вистачає лідерства, яке може бути можливим лише в тому випадку, якщо ключові країни світу, ключові сили світу зможуть зібратися і створити спільну стратегію, а потім об'єднати всю міжнародну спільноту. Це трагедія, але це також може бути можливістю. Конкретніше - це можливості у проблемі зміни клімату та можливості стосовно нерівностей, що панують у світі, стосовно прогалин, які існують у наших системах соціального захисту, можливість відбудуватись по-іншому. Але знову ж таки, це вимагало б значно ефективнішого міжнародного співробітництва». — про те, хто винен у COVID-19 та про війну пропаганди, що розпочалась після того, як COVID-19 став пандемією в інтерв'ю ВВС Інтерв'ю Генерального Секретаря ООН Антоніу Гутерреша щодо глобального подолання пандемії (1 травня 2020 року)

 •  

«Я думаю, що було достатньо інформації про те що треба зробити, і багато хто цього, на жаль, не зробив. Але звичайно, як я вже казав, нам потрібно буде серйозно дослідити те, що сталося, і ми обов'язково винесемо уроки з того, що трапилося. На мою думку, зараз не час це робити. Зараз потрібно зосередити зусилля на боротьбі з COVID-19». — про роль ВООЗ щодо глобального подолання пандемії в інтерв'ю ВВС Інтерв'ю Генерального Секретаря ООН Антоніу Гутерреша щодо глобального подолання пандемії (1 травня 2020 року)

 •  

«Я вважаю, що важливо зберегти якомога більше ресурсів у ВООЗ. Тому що в теперішній ситуації з причин, які я назвав раніше, вона незамінна у наданні підтримки, особливо країнам, що розвиваються. Власне, зараз я найбільше хвилююсь про країни, що розвиваються, адже ми настільки сильні, наскільки сильна наша найслабша система охорони здоров'я, і тому життєво важливо підтримувати ці держави. На сьогодні, це не питання щедрості, це питання розумних кроків у власних інтересах. Країни північної півкулі не зможуть перемогти COVID-19 якщо країни півдня одночасно не переможуть його теж». — про оцінку дій адміністраціі Трампа, яка призупинила фінансування ВООЗ в інтерв'ю ВВС Інтерв'ю Генерального Секретаря ООН Антоніу Гутерреша щодо глобального подолання пандемії (1 травня 2020 року)

 •  

«Я думаю, у нас зараз є можливість все змінити. Ми зрозуміли, що світ занадто вразливий перед глобальними викликами, з якими ми зіштовхуємося. Цю вразливість добре продемонструвала пандемія, оскільки вона мала швидкі наслідки. Багато хто досі сумнівається у впливі зміни клімату, бо він розтягнеться на довший період. Але ми знаємо, що зміна клімату існує, а також знаємо, що вона вже руйнує планету, і я вважаю, що ми зобов’язані організувати відновлення таким чином, який створить всі умови для "зеленої" економіки та екологічного суспільства». — про те, що світ повинен розцінювати кризу як заклик звернути увагу на іншу глобальну кризу - зміну клімату в інтерв'ю ВВС Інтерв'ю Генерального Секретаря ООН Антоніу Гутерреша щодо глобального подолання пандемії (1 травня 2020 року)

Про нього
 •  

«Це чітко фіксує позицію Ґутерріша як людини, яка абсолютно свідомо не розуміє, що відбувається в Україні. Абсолютно не зацікавлена у тому, щоб ця війна закінчилась справедливим фіналом. Абсолютно залежна від російської точки зору на цю війну». — реакція на слова генсека ООН про те, що «сторони хочуть продовжувати війну» [ ] (26 вересня 2023 року)

  — радник Офісу президента Михайло Подоляк

Примітки

[ред.]
 1. ВЕЛИКА УКРАЇНСЬКА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ. ТЕМАТИЧНИЙ РЕЄСТР ГАСЕЛ з напряму «Юридичні науки» / Укладачі: Бабка В. Л., Шумило М. М.; за ред. д. і. н., проф. Киридон А. М. — К.: Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво», 2017. / Стор. 39. [1]
 2. Ґендер у термінах, правових актах і практиці перетворень: словник-довідник / Мельник Т., Кобелянська Л. — К. : Логос, 2020. — С. 173. [2]
 3. Наука і суспільство: Вісник НАН України, 2020, № 11 [3]
 4. Україна — Китай — 25 років співробітництва: результати та перспективи. «Один пояс, один шлях». Монографія. Інститут Конфуція Київського національного лінгвістичного університету / Наукові редактори — кандидат економічних наук О. М. Олійник, доктор політичних наук, доцент Яцзюнь Ши. — Київ, 2018. — С. 17 [4]
 5. Україна посилить свою участь у глобальній боротьбі зі зміною клімату – Президент на Міжнародному саміті кліматичних амбіцій (ua). Процитовано 2024-06-16.
 6. {{Cite web|title=Кабінет Міністрів України - Вадим Пристайко та Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш обговорили шляхи зміцнення співпраці між Україною та ООН|url=https://www.kmu.gov.ua/news/vadim-pristajko-ta-generalnij-sekretar-oon-antoniu-guterrish-obgovorili-shlyahi-zmicnennya-spivpraci-mizh-ukrayinoyu-ta-oon%7Cwebsite=www.kmu.gov.ua%7Caccessdate=2024-06-16%7Clanguage=ua}
 7. Міністерство закордонних справ України - Вадим Пристайко та Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш обговорили шляхи зміцнення співпраці між Україною та ООН (ua). Процитовано 2024-06-16.
 8. Зеленський розповів про кліматичні амбіції України (uk). Процитовано 2024-06-16.
 9. Welle (www.dw.com), Deutsche. Генсек ООН високо оцінив дії уряду ФРН в боротьбі з пандемією | DW | 18.12.2020 (uk-UA). Процитовано 2024-06-16.
 10. ООН: у п'ятому турі виборів генсека переміг португалець Ґутерреш (українською) (26 вересня 2016).
 11. Генеральна Асамблея ООН призначила Гутерріша генсекретарем на другий термін (uk). Процитовано 2024-06-16.