Перейти до вмісту

Яресько Наталія

Матеріал з Вікіцитат
Яресько Наталія
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Наталія Енн Яресько (англ. Natalie Ann Jaresko; нар. 1965) — українська громадська діячка і підприємець, міністр фінансів України (2014 — 2016).

Цитати[ред.]

  •  

Якщо ми не врятуємо країну сьогодні, наші діти емігрують до того. Не буде з чого їм жити в Україні[1]. — Про борги України зараз і через 20 років.

  •  

Я, звичайно, хотіла б досягти навіть більшого, я завжди хочу більше для України. Я хочу більше податкових надходжень, я хочу більше зменшити видатки бюджету, я би хотіла, щоб вся бюрократія працювала краще, швидше, більш ефективно. Ми всі хочемо більше. Але те, що я хотіла більшого, це не значить, що ця угода — не є добре діло. Іншого варіанту немає. Варіант неплатежів і дефолту зараз в Україні під час політичної нестабільності я б навіть не хотіла розглядати[1]. — Про реструктуризацію боргу України.

  •  

Кожна реформа потребує коштів. Судова реформа потребує коштів, реформа державної служби, Національна поліція... Ту саму національну поліцію ми зараз маємо завдяки дуже великим внескам Америки, Канади і Японії. Ми не в змозі все це перекривати за один рік. Ми змогли збільшити або прискорити підвищення соціальних норм і мінімальну зарплату на три місяці тільки тому, що ми дійсно зменшили фіктивний ПДВ і маємо збільшення по надходженнях. Плюс ми ретельно, акуратно тримаємо всі витрати на тому рівні, що було закладено в бюджет, не дозволяємо їх збільшувати[1].

  •  

Коли до мене прийшли нові запити по додаткових коштах по національній обороні, я пішла до всіх розпорядників і казала: «мусимо зменшити всі інші видатки», бо фінансування цих додаткових потреб оборони, повернення за рахунок збільшення дефіциту і друкування грошей, гіперінфляції — кому це потрібно? Ми б загубили всю стабільність, над якою весь цей рік билися.
Хоча є і таке, що до мене хтось приходить на зустріч і каже: «друкуйте». Це той підхід, який використовували в цій країні 23 роки[1].

Примітки[ред.]