Перейти до вмісту

Юшка Ромуальдас Зігмович

Матеріал з Вікіцитат
Ромуальдас Юшка
Стаття у Вікіпедії

Ромуальдас Зігмович Юшка (1942, Кведарна, Шилальський район, Литва) — литовський радянський футболіст і футбольний суддя. Арбітр ФІФА з 1979 року.

Цитати

[ред.]
  •  

Маєте на увазі моє прізвище? Ні, воно литовське. Знаю, що «юшкою» називають ваш борщ. У нас прізвище «Юшка» поширене у регіоні, що межує з Калінінградом. Я народився у невеликому містечку під назвою Кведарна. До речі, правильний наголос у моєму прізвищі повинен припадати на останній склад[1].

  •  

Мій учитель був тренером баскетбольної збірної Литви. Однак я зростом не вдався, не виріс у висоту. Більшу частину дитинства я провів у Клайпеді, а там футбол поважали[1].

  •  

У тій команді з нами грав Альберт Шестерньов – можливо, найсильніший футболіст, якого мені доводилося бачити. Ідеал! — Про виступи за ЦСКА (Москва)[1].

  •  

Та що там трохи розуміти – я її вивчив! Вільно розмовляв українською і навіть зараз в Литві, через багато років, все розумію. Буває, дивлюся українські передачі по телебаченню і чудово ловлю зміст того, про що йдеться.[1].

  •  

Фактично я був одним із перших радянських суддів, які мали за спиною досвід виступів у Вищій союзній лізі. Футбольне минуле допомогло мені – я відчував гравців, розумів їхні бажання і хитрощі. Знаєте, як я дивився на усі ці падіння в штрафному майданчику і розмахування руками? Я кричав футболістам, що лежали на траві: «Підіймайтеся! Я сам таким був і пенальті випрошував»[1].

  •  

Футболка Бекенбауера довго висіла на стіні у моїй квартирі. Коли ми з дружиною переїхали, то сувенір я вирішив передати у наш місцевий музей. — Німецький гравець подарував свою футболку після матчу 1981 року між «Гамбургом» і «Абердином»[1].

  •  

Першими на згадку приходять «динамівці» Володимир Веремєєв та Володимир Мунтян. Завжди коректні, справедливі і чесні футболісти. Такі люди мені імпонували[1].

Примітки

[ред.]