Перейти до вмісту

Юкі. Людина 400 шрамів

Матеріал з Вікіцитат

Юкі. Людина 400 шрамів   — книга української журналістки і письменниці Олександри Яворівської.

Цитати з книги[ред.]

  •  

Дивлячись на цього атлета, що вибухав майже акробатичними рухами, жодна жива душа у світі не повірила б, що це людина, змучена багаторічними болями в суглобах, спині та скаліченій руці. Що він востаннє спав усю ніч, не прокидаючись що кілька годин від болю, ще у глибокому дитинстві. Що його тіло посічене сотнями шрамів, десятками переломів і розірваними зв’язками. Він був довершений і красивий, як може бути тільки людина, котра з усією пристрастю й шаленством любить свою справу[1].

  •  

Того сезону по всій Америці й Канаді з кожного вікна знову було чути, як несамовито, захлинаючись від емоцій і зриваючи голос від крику, волав у телевізорах коментатор: «Що він робить?! Що робить цей Юкі?! Це божевілля!!! Він знову у формі! Знову найкращий! Сто «сухих» перемог! Сто клятих шат-аутів! Це абсолютний рекорд НХЛ! Такого ще не було! Савчук – таки найвидатніший воротар усіх часів!!!» Трибуни ревли в шаленому екстазі: «Юкі! Юкі! Юкі![1]»

Цитати про книгу[ред.]

  •  

Навіть якщо ви не знаєте, що таке Кубок Стенлі; якщо ви дуже далекі від хокею; якщо ви вперше чуєте про канадських хокеїстів українського походження, ця книжка буде цікавою для вас. Це історія про голкіпера №1 в історії НХЛ, канадського хокеїста українського походження Террі Савчука, який вразив світ своєю майстерністю, витримкою і бійцівським характером. Всього він провів 1034 матчі, де здобув 447 перемог в регулярних чемпіонатах, серед них рекордні 103 «сухі»[1].

  — Ольга Модіна
  •  

Про Савчука казали: був талановитим гравцем, але складною людиною. «Юкі. Людина 400 шрамів» – книга про шалене бажання стати найкращим воротарем у світі в пам'ять про брата; про упертість та жагу до перемоги; а крім того, це знайомство з хокеєм 1940-50-х років, коли не рятувала захисна маска, була відсутня амуніція, а шви накладали в роздягальні під час матчу та одразу змушували йти грати далі[1].

  — Ольга Модіна
  •  

Ця книга не про той хокей, який сьогодні бачимо на екранах. Це розповідь про жорстоку й небезпечну командну гру 40–50-х років минулого століття, коли поява на полі в захисній масці означала незмивну ганьбу, коли хокейні воротарі часто залишали арену на лікарняних ношах. Це книжка — про хокей, який вимагав справжніх жертв, а не лише витривалості, спритності чи швидкої реакції[2].

  Макс Кідрук
  •  

«Юкі» — напевно, найкраща книжка на спортивну тематику серед усіх, що потрапляли мені до рук за останні півдесятка років. Прониклива історія про легендарного канадійського хокеїста українського походження Террі (Тараса) Савчука, який чотири рази за кар'єру ставав найкращим воротарем НХЛ. Уболівальники називали Савчука Юкі (Ukes — самоназва канадійських українців), хоча значно більше йому пасувало прізвисько «людина чотирьохсот шрамів»[2].

  — Макс Кідрук
  •  

Юкі — це не просто про хокей. Це про силу духу однієї людини, про шлях до мрії і про те, що досягає її тільки той, хто готовий заради неї на все. [...] Це історія, яка вчить, мотивує й надихає. І не лише у спорті[2]

  — Костянтин Симчук, воротар збірної України з хокею, майстер спорту міжнародного класу

Див. також[ред.]

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

  • Олександра Яворівська. Юкі. Людина 400 шрамів. — Київ: Брайт Букс, 2019. — 104 с. — ISBN 978-617-77-6613-0