Перейти до вмісту

Шеріл Сандберг

Матеріал з Вікіцитат
Шеріл Сандберг
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Ше́ріл Ка́ра Са́ндберг (англ. Sheryl Kara Sandberg, нар. 28 серпня 1969) — американська бізнес-леді. Працює головним операційним директором соцмережі Facebook з 2008 р. В червні 2012 р. також була обрана до ради директорів цієї соцмережі.

Цитати

[ред.]
  •  

Якщо вам пропонують місце в ракетоносії, не питайте, що за місце! Просто займіть його[1].

  •  

Повноцінна кар'єра обох батьків створює найкращі умови як для розвитку дітей, так і для життя батьків і родини в цілому. Опубліковані [вченими] дані однозначно свідчать про те, що у випадках, коли батьки ділять між собою обов'язки по догляду за дітьми, матері менше відчувають тягар провини, батьки активніше беруть участь в житті сім'ї, а діти краще розвиваються[2]. — «Включайся: жінка, робота й воля вести за собою»

  •  

Страх лежить в основі безлічі перешкод, з якими стикаються жінки. Страх не сподобатися. Страх зробити неправильний вибір. Страх переоцінити власні сили. Страх критики. Страх не впоратися. І, зрозуміло, свята трійця найпоширеніших страхів: бути поганою дружиною, матір'ю, донькою. Позбувшись від страху, жінки в стані досягати професійних успіхів і щастя в особистому житті, отримавши свободу вибирати одне або друге, або те й інше відразу[2]. — «Включайся: жінка, робота й воля вести за собою»

  •  

Попросіть чоловіка пояснити, як він добився успіху, і він, швидше за все, стане говорити про власні таланти і уміння. Задайте те ж питання жінці, і вона, ймовірно, припише свій успіх зовнішнім факторам, стверджуючи, що зобов'язана своєю удачею тому, що «дуже старалася», «їй пощастило» або «їй допомагали»[2]. — «Включайся: жінка, робота й воля вести за собою»

  •  

Представники першого покоління жінок, що прийшов у бізнес, могли лише мовчати і намагатися злитися з пейзажем. У деяких випадках рішення не привертати до себе уваги дійсно буває найбезпечнішим. Але ця стратегія підходить не для всіх жінок. Ми повинні голосно виступати на свій захист, говорити про бар'єри, які заважають нам рухатися вперед, і знаходити способи позбавлятися від них[2]. — «Включайся: жінка, робота й воля вести за собою»

  •  

Якщо ми хочемо домогтися рівності, нам слід визнати: жінки набагато рідше тримають руки піднятими. Потрібно, щоб окремі люди і цілі організації звертали на це увагу і виправляли ситуацію, підтримуючи, надихаючи і просуваючи все більше жінок. А жінкам, в свою чергу, слід вчитися продовжувати тримати руки піднятими, адже інакше керівник, навіть рухомий найкращими намірами, може вас просто не помітити[2]. — «Включайся: жінка, робота й воля вести за собою»

  •  

Спроби зробити все, засновані на впевненості, що це можливо і що все вийде якнайкраще, — найкоротший шлях до жорстокого розчарування. Досконалість — наш ворог[2]. — «Включайся: жінка, робота й воля вести за собою»

  •  

Коли чоловіки беруть на себе більше домашніх справ, дружини рідше впадають в депресію, конфліктів між подружжям стає менше, а задоволеності спільним життям — більше. Пари, в яких жінка працює поза домом і вносить свою частку до сімейного бюджету, рідше розлучаються. За статистикою, якщо дружина забезпечує половину сімейного доходу, а чоловік виконує половину роботи по дому, ризик розлучення знижується приблизно наполовину[2]. — «Включайся: жінка, робота й воля вести за собою»

  •  

Жінки рідко беруть радикальне рішення залишити роботу. Ні, вони всю дорогу приймають безліч дрібних рішень, влаштовуючи свої справи і приносили жертви, необхідні, на їхню думку, для створення в майбутньому сім'ї. З усіх способів, якими жінки стримують себе, мабуть, найпоширеніший — бажання звернути з шляху завчасно[2]. — «Включайся: жінка, робота й воля вести за собою»

  •  

Якщо намагатися бути просто милою і приємною в спілкуванні, своїх цілей не досягти[2]. — «Включайся: жінка, робота й воля вести за собою»

  •  

Всім подобається гарна бійка, але жіночі бійки викликають ще більше захоплення. Преса готова невтомно мусолити історії про жіночі сутички, відволікаючи публіку від насущних проблем. Коли аргументація зводиться до «а вона сказала... а я у відповідь...», програємо в результаті ми всі[2]. — «Включайся: жінка, робота й воля вести за собою»

Примітки

[ред.]