Перейти до вмісту

Чай

Матеріал з Вікіцитат
Чашка чаю
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Чай (кит. , яп. 茶, ちゃ) — напій, що отримується заварюванням, варінням або настоюванням підготовленого листа чайного куща. Чаєм також називається сухе листя чайного куща, призначене для заварювання цього напою. У розширеному сенсі — будь-який листяний або трав'яний настій. Найрозповсюдженішими та найвідомішими є чорний та зелений чаї.

Цитати[ред.]

  •  

Пробудження центральної нервової системи — це головне, заради чого щорічно в світі вирощують і споживають мільйони тонн кави і чаю[1].

 

Пробуждение центральной нервной системы — это главное, ради чего ежегодно в мире выращивают и потребляют миллионы тонн кофе и чая.

  Валентин Прозоровський
  •  

Ось чудо — я п'ю і каву, і воду, і чай, і какао, а з мене виходить один тільки чай[1].

 

Вот чудо — я пью и кофе, и воду, и чай, и какао, а из меня выходит один только чай.

  Корній Чуковський
  •  

Чай і кава на відміну від горілки дають можливість провести бесіду на рівних, правда, зі значно меншим моральним задоволенням[1].

 

Чай и кофе в отличие от водки дают возможность провести беседу на равных, правда, со значительно меньшим моральным удовлетворением.

  Георгій Ратнер
  •  

У спеку холодний напій не помічник, краще випити гарячого чаю[1].

 

В жару холодный напиток не помощник, лучше выпить горячего чаю.

  Геннадій Онищенко
  •  

Якщо вам холодно, чай вас зігріє. Якщо вам жарко — він вас охолодить. Чай підбадьорить вас, якщо у вас пригнічений настрій, а якщо ви збуджені — заспокоїть[1].

  Герберт Гладстоун

Примітки[ред.]