Перейти до вмісту

Холодноярська республіка

Матеріал з Вікіцитат
Прапор 1-го куреню Холодного Яру

Холодно́ярська Респýбліка (1919–1922) — короткочасне державне утворення на землях Української Народної Республіки (УНР), у Чигиринському повіті Київської губернії (нині Черкаському районі Черкаської області), у районі лісового урочища Холодний Яр, зі столицею в селі Мельники. У часи Радянського Союзу історія цього утворення і його діячів замовчувалась або подавалася викривлено, через те що, на думку багатьох дослідників, могла спричинити зростання небажаних з погляду представників влади настроїв у суспільстві.

Цитати

[ред.]
  •  

У радянські часи про Холодний Яр не існувало ніякої літератури. Навіть негативної. Цю сторінку просто намагалися стерти, ніби й не було нічого. Бо не можна було показувати, що люди, не маючи багато зброї та набоїв, могли протягом тривалого часу вести партизанську війну на такій великій території. Це була суперпрофесійна армія[1].

  Юрій Журавель
  •  

Холодний Яр — це одна з найяскравіших сторінок визвольної боротьби в Україні. Це живий приклад, як невеликі числом, але сильні духом — можуть успішно боротися з незрівнянно сильнішим ворогом. — З роману «Холодний Яр»

  Юрій Горліс-Горський

Див. також

[ред.]

Примітки

[ред.]