Холодний Яр (роман)

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Холодний Яр» — історико-документальний роман Юрія Горліс-Горського про події, що відбувались протягом 1918—1922 років у Холодноярській республіці — осередку українського повстанського руху проти загарбників (німецьких окупантів та російських «білих» і «червоних» інтервентів).

Цитати[ред.]

  •  

Холодний Яр — це одна з найяскравіших сторінок визвольної боротьби в Україні. Це живий приклад, як невеликі числом, але сильні духом — можуть успішно боротися з незрівнянно сильнішим ворогом.

  •  

Коли дві нації борються, білі рукавички треба скинути.

  •  

Від того скільки цеглинок ворожого муру проб'ємо лезами і кулями, залежить підсумок боротьби.

  •  

Коли я впаду, моє тіло, може, з'їдять лисиці, щоб нагодувати молоком своїх дітей, мою кров вип'є рідна земля, щоб виростити з неї траву для коня того, хто стане на моє місце, і нічого під сонцем не зміниться…

  •  

Назва «Холодний Яр» — перестала бути назвою лише одного із численних ярів, а стала назвою цілої місцевості, всієї бойової організації. З бігом подій в Україні перестав він бути повстанчою організацією чисто місцевого характеру. В лавах його боєвиків можна було зустрінути полтавців, тавричан, херсонців, галичан, українців-козаків з Кубані та Дону.

Про Холодний Яр[ред.]

  •  

Книга дуже потрібна і, думаю, вона матиме добрий резонанс у цій ситуації розхристаної України. Коли ще так багато людей, які насамперед звертають увагу на матеріальні аспекти. І забувають, що свобода — найвища цінність. Саме свобода особистісна, національна, державна – та цінність, за яку боролися хлопці і в Холодному Яру і в усій Україні в різні часи. Книга пробуджуватиме ці ідеали і ці ідеї[1].

  Володимир Поліщук

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]


Bookmark-new.svg