Перейти до вмісту

Фіни

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:
Дівчина та жінка в традиційному одязі з Руоколахті, Східна Фінляндія, зображення Северина Фалькмана, 1882 рік

Фі́ни (самоназва «суомалайсет», фін. suomalaiset) — фіно-угорський народ на півночі Європи, основне населення Фінляндії.

Цитати

[ред.]
  •  

Ковід змусив фінів усвідомити, що наші ягоди збирають українці. Певно, це стало сюрпризом для багатьох. Фіни сприймають українців як працьовитий народ. Тобто вони розуміють, що збирати ягоди — це не в парк на прогулянку піти. Загалом новини на цю тему характеризували українців позитивно. Наприклад, фермери хвалять їхню працьовитість, пунктуальність та надійність[1].

  Софі Оксанен
  •  

Фінське суспільство – це насправді шведське суспільство, де ми розмовляємо переважно фінською. Наше християнство – із Заходу, наше законодавство було шведським навіть після того, коли 1809 року країна стала російським Великим князівством. У ХІХ столітті в нас постав національний рух проти шведської як єдиної офіційної мови. Але наше громадянське суспільство прямує тим самим шляхом, що й інші скандинавські країни. Ми маємо спільну ментальність та суспільну структуру. Якщо порівнювати фінів з іншими націями, то ми найбільше схожі на шведів – спосіб життя, наші цінності, функціонування суспільства[2].

  Генрік Мейнандер

Див. також

[ред.]

Примітки

[ред.]