Федишин Ірина Петрівна

Матеріал з Вікіцитат
Федишин Ірина Петрівна
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Ірина Федишин (нар. 1 лютого 1987, Львів) — українська співачка, працює у жанрі поп-музика. Випустила чотири альбоми: «Твій Ангел» (2007), «Україна колядує» (2007), «Пароль» (2012), «Україна колядує» (2013).

Цитати[ред.]

  •  

Загальний лист, який пропонували для підпису виконавцям, я не підписувала. Бо не була з усім згодна. Тому вирішила написати свою окрему заяву-звернення до міністра культури стосовно квотування. У якому написала, що проблема україномовної пісні існує. Але її потрібно вирішувати в інший спосіб. Тому квота 75% україномовної пісні в ефірі на даному етапі є завищеною. Багато років людям крутили російські пісні. Через це і самі артисти не були зацікавлені робити україномовний продукт. Скільки разів мені, коли я приїжджала у столицю, говорили: запиши російськомовну пісню, і все піде зразу ок. Треки швидше зайдуть на радіостанції. Та, попри все, я співаю і популяризую наші пісні. Тому одним махом руки зробити зразу україномовний ефір неможливо. Я за те, щоб цього року крутили 37,5%, наступного 40%, і так поступово збільшували кількість пісень. Дехто багато говорить про підтримку української пісні і квоти, а дехто, серед яких і я, це робить на ділі[1]. — Про квоти для українських пісень.

  •  

Родина – це найбільша цінність в житті. Я дуже люблю та поважаю своїх батьків. Вони мене підтримують. Мама допомагає доглядати за дітками. Якби не вона, я би не могла так активно гастролювати. Батько теж завжди готовий підставити плече.[2]

  •  

Коли я виходжу в зал, бачу різних глядачів. Я не бачу в залі людей одного віку. Це дуже широка аудиторія – від найменших до найстарших. Але всі вони люблять українську пісню.[2]

  •  

Я абстрагувалася від цього. Незважаючи на те, що ЛГБТ-спільнота – я це не розумію, для мене це великий гріх. Але я цих людей не засуджую, тому що це їхнє життя, і вони самі його руйнують. Якщо вам так подобається… ми всі відповідатимемо перед богом[3]. — заявила Федишин після виступу Польщі на Євробаченні-2022.

Цитати з пісень[ред.]

  •  

Мамо не плач, заростуть окопи травою.
Загоються рани від болю.
Заколоситься земля.
Стануть хмари сині.
І скажемо всі - "Слава Україні!".[4]«Прошу в неба»

  •  

Заблукали в літо вечори медові,
Знову твоя скрипка кличе до любові.
Теплою водою роси позбивала,
Де ріка нестримна, там його чекала.[5]«Милувалися»

  •  

Хочу я літати – тільки крил нема.
Хочу я кричати – тільки сил нема.
Де тебе шукати? Радість ти моя.
Покажи дорогу, зіронько моя![6]«Хочу я літати»

  •  

Ранене серце не зможе літати,
Ранене серце не зможе кохати,
На частини не рви,
Ти його відпусти.[7]«Серце»

  •  

Я тобі сонце намалюю,
Я вуста ніжно поцілую.
Добра фея поєднала нас.
Покохала вперше і в останній раз.[8]«Твій Ангел»

Примітки[ред.]