Перейти до вмісту

Судан

Матеріал з Вікіцитат
Прапор Судану
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Суда́н (араб. السودان‎‎), повна назва Республіка Судан (араб. جمهورية السودان‎‎ Джумхурійят ас-Судан) — країна на північному сході Африки. Межує з Єгиптом на півночі, Лівією на північному заході, Чадом на заході, Центральноафриканською Республікою на південному заході, Південним Суданом на півдні, Еритреєю і Ефіопією на сході. На північному сході омивається водами Червоного моря.

Цитати[ред.]

  •  

Бірма, Іран, Судан, Сомалі, Лівія, Північна Корея, Демократична Республіка Конго, Куба, Венесуела. Я тобі можу назвати ще сто п'ятдесят тоталітарних держав, де не варто народжуватися, де з самого раннього дитинства в тобі виховують ненависть для того, щоб ти ніколи не дізнався правди і мовчав. А правда полягає в тому, що сволота-містифікатор користується ситуацією і набиває собі кишені[1]. — «Дзеркало Кассандри»

  Бернар Вербер
  •  

У Хартумі (Судан) я провів чотири дні. Весь цей час мене цікавило питання: що за спотворюючі синці видно на обличчях у місцевих чоловіків?
Потім мені пояснили: це особлива мусульманська мітка. Щось середнє між синцем і мозолем. Доброго мусульманина завжди можна дізнатися за цею відміткою, що залишається на лобі після самовідданої, з безліччю ударів об підлогу, молитви. А у кого такої відмітки немає, той, швидше за все, погана людина. З таким жодна пристойна дівчина навіть в кіно піти не погодиться[1]. — «Мертві можуть танцювати»

 

В Хартуме (Судан) я провёл четыре дня. Всё это время меня интересовал вопрос: что за обезображивающие кровоподтёки видны на лицах у местных мужчин?
Потом мне объяснили: это особая мусульманская отметина. Нечто среднее между синяком и мозолью. Доброго мусульманина всегда можно узнать по этой отметине, остающейся на лбу после самозабвенной, с множеством ударов об пол, молитвы. А у кого такой отметины нет, тот, скорее всего, плохой человек. С таким ни одна приличная девушка даже в кино пойти не согласится.

  Ілля Стогов

Примітки[ред.]