Перейти до вмісту

Стівен Моффат

Матеріал з Вікіцитат
Стівен Моффат
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Стівен Моффат (англ. Steven Moffat; 18 листопада 1961) — шотландський телевізійний сценарист, режисер та продюсер. Відомий за роботою над серіалом «Доктор Хто» і створенням популярного серіалу «Шерлок».

Цитати[ред.]

  •  

У письменників сексу не буває в принципі, так що вся їхня творчість на цю тему, по суті, будується на одних здогадах[1][2].

  •  

Немає кращого способу виглядати розумніше, ніж заглянути в кінець[2].

  •  

Письменницька робота — річ дуже особиста. Пишеш те, що хотів би бачити сам. Я пишу свої особисті нав'язливі ідеї і сподіваюся, що люди їх розділять[2].

  •  

Чарівно впевнені в собі, грубі люди чудові[2].

  •  

Я не хочу думати, що історії закінчуються, я хочу відчувати, що вони можуть тривати вічно[2].

  •  

Говорити про важливість уявного героя дуже складно. А герої дуже важливі. Вони кажуть нам щось про нас самих. Підручники історії розповідають про те, ким ми були, документи — про те, хто ми є зараз. Герої говорять про те, ким ми хочемо бути. І багато наших герої мене засмучують.
Але, знаєте, коли створювали саме цього героя, Доктора Хто, йому дали не пістолет, а викрутку, щоб він міг все полагодити. Йому дали не танк, не військовий корабель, йому дали телефонну будку, з якої ви можете покликати на допомогу. Йому не дали суперсил, гострих вушок або спопеляючих променів, йому дали додаткове серце. Йому дали два серця! І приголомшливо те, що момент, коли нам не знадобиться такий герой, як Доктор, ніколи не настане[2].

  •  

Моя порада редакторам. Сам я не редактор, так що мені можна. Не будьте експертами, будьте фанатами. Оцінюйте сценарій з точки зору глядача, а не виробника. Читайте його, тримаючи під рукою попкорн, а не книгу теорії сценарію. Скажіть сценаристу (ввічливо), що вас збентежило, стурбувало або здалося нудним. Не вигадуйте каламуть типу «Ці два персонажа зустрічаються один з одним, а треба б», якщо тільки це дійсно не робить історію цікавішою. Недоречних «треба б» не повинно бути. Наша справа — розважати, так нехай вам буде важливо те, що важливо глядачам, і не більше. Не треба фарбувати ту частину декорації, яку ніхто не побачить[2].

Примітки[ред.]