Відмінності між версіями «Карл Густав Юнг»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
вікіфікація, оформлення
м
(вікіфікація, оформлення)
'''Карл Ґустав Юнґ''' (нім. ''Carl Gustav Jung''; 1875 — 1961) — швейцарський психоаналітик, психолог, філософ культури, родоначальник аналітичної психології. Учень і соратник [[Зиґмунд Фройд|Зиґмунда Фройда]].
 
== Цитати ==
 
* Варто проявитися у будь-якій людині чи художньому творі відбитку духовності, як Фройд ставив його під підозру і вбачав у ньому витіснену сексуальність… Я сказав йому, що якщо продумати логічно його гіпотезу до кінця, то це буде знищувальним вироком культурі. Культура виявиться фарсом, болісним результатом витісненої сексуальності. «Звичайно, — підтвердив він, — так воно і є. Це прокляття долі, проти якого ми безсилі».<ref>''Галич О., Назарець В., Васильєв Є.'' Теорія літератури: Підручник / За наук. ред. О. Галича. – К.: Либідь, 2001. — С. 43</ref>
 
*:Питання Юнґові: — Чи вірите ви в Бога[[Бог]]а?
*: — Я не вірю, я знаю.<ref>{{Душенко-2001|99}}</ref>
 
* [[Фанатизм]] є ознака пригніченого сумніву. Звернемося до історії церкви. Коли її становище було хибким, виникали секти фанатиків. Відбувалося це тому, що потаємні сумніви повинні бути пригнічені. Якщо людина дійсно переконана у своїй правоті, вона абсолютно спокійна і може обговорювати протилежну точку зору без тіні обурення. (Тевістокські лекції)
 
== Примітки ==

Навігаційне меню