Перейти до вмісту

Рудольф Шустер

Матеріал з Вікіцитат
Рудольф Шустер
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Рудольф Шустер (нім. Rudolf Schuster; 4 січня 1934, Кошиці, Чехословаччина) — словацький політичний і державний діяч, другий президент Словаччини (1999—2004). За походженням — карпатський німець.

Цитати

[ред.]
 •  

«Я можу відверто сказати, що я був хорошим другом України. Я буду завжди таким. Я був раніше таким, до революції, і після. Я ніколи не втручався у внутрішні справи України. Якщо так сталося, якщо так хотів Президент Ющенко, то я думаю, що треба реально дивитися на цю ситуацію. Можна передбачити, що Україна буде розвиватися дещо в іншому напрямку. Але добре те, що уряд почав працювати. А як вони це зробили? Якщо Україна піде демократичним шляхом, я завжди буду говорити про неї добре. Але втручатися не буду ніколи». — про оцінку політичних подій в Україні, зокрема прихід до влади Віктора Януковича в інтерв'ю "Радіо Свобода" Європа охолола до України через саму Україну. Рудольф Шустер – колишній Президент Словаччини (13 вересня 2006 року)

 •  

«Я говорив про українські кордони, оскільки там є проблеми. Є проблеми з візами, українці не можуть переходити просто так кордон. Тепер новий уряд, нові міністри, я з ними розмовляв. Я їх запросив на кордон зі своїм колегою, щоб цю проблему трохи вирішили, оскільки це все не добре». — про бачення місця України в об’єднаній Європі в інтерв'ю "Радіо Свобода" Європа охолола до України через саму Україну. Рудольф Шустер – колишній Президент Словаччини (13 вересня 2006 року)

 •  

«Не треба зважати на зовнішні фактори. Треба дивитися у майбутнє. Як ми. Для нас були зачинені двері до 1998 року. А потім ситуація відразу змінилася. Таке саме може бути і з Україною. Треба виконувати копенгагенські критерії. Я бачу майбутнє України у Європі. Нам було легше це здійснити, ми менші, а вас більше. Ваша країна більша. Нам тепер доводиться допомагати вам. Нам допомагали угорці, чехи, поляки. Тепер ми допомагаємо вам, як добрі сусіди, а я думаю, що ми добрі сусіди, ми розуміємо один одного. І це вигідне становище треба використовувати». — про євроінтеграційні перспективи України в інтерв'ю "Радіо Свобода" Європа охолола до України через саму Україну. Рудольф Шустер – колишній Президент Словаччини (13 вересня 2006 року)

 •  

«Ви маєте справді внутрішні проблеми. А така велика країна як Україна не може так швидко рухатися як, скажімо, Литва, Латвія, Естонія. У вас трохи більші проблеми». — про ставлення до точки зору, що Європа охолонула дещо до України через те, що українська влада з часів Помаранчевої революції не запропонувала жодного проекту у співпраці з ЄС в інтерв'ю "Радіо Свобода" Європа охолола до України через саму Україну. Рудольф Шустер – колишній Президент Словаччини (13 вересня 2006 року)

 •  

«Я думаю, що трохи охолола. І це велика помилка. Коли сталася Помаранчева революція, подивіться, скільки у Вас було візитів? Я щороку їздив. Я думаю, що треба Європі пропонувати себе, налаштувати Європу до себе і підготувати її до цього. А підготовка може бути лише тоді, коли є маса зустрічей, є інформація. А коли цього немає, то це не добре.

Треба більше їздити, зустрічатися, звертатися у тому числі і до нас за допомогою – до угорців, словаків, поляків, як долучитися в євроспільноту. Ми хочемо, щоб Україна там теж була.». — про те, що Європа справді дещо охолола до України, втратила інтерес в інтерв'ю "Радіо Свобода" Європа охолола до України через саму Україну. Рудольф Шустер – колишній Президент Словаччини (13 вересня 2006 року)

 •  

«Не те щоб я їх не фотографував, просто у мене свої орієнтири і пріоритети. Я люблю природу. Виріс у горах, тому мені найближчою є краса природи. Не можу стріляти у звірів, хіба з об’єктива фотоапарату, продовжуючи таким чином їм життя. Природа – найкращий художник і архітектор. Людина не може й половини того, що може вона». — про те, що не фотографує жінок в інтерв'ю Рудольф Шустер, екс-президент Словаччини: Революція пожирає своїх героїв. У нас так було і у вас теж так буде (14 серпня 2009 року)

 •  

«Коли я сам – маю час роздивитися все, що мені захочеться і скільки захочеться. Це не змушує мене думати і планувати, що, як і коли робити. Сам був і на Південному полюсі. Завжди їду підготований – маю виписки та фото з літератури, довідників – де, що цікавого є, що варто подивитися, а куди краще і не заглядати… Завжди з собою беру фото і відеокамери. І це проблема, бо апаратура – важка. Штатив, два фотоапарати, відеокамера, телеоб’єктиви – це все вантаж. Було б добре, щоб хтось мені поміг, але я не беру з собою у поїздки охоронців, аби у разі якщо щось станеться, щоб це була моя помилка… Усе сам». — про подорожі наодинці в інтерв'ю Рудольф Шустер, екс-президент Словаччини: Революція пожирає своїх героїв. У нас так було і у вас теж так буде (14 серпня 2009 року)

 •  

«Я передав його у власність держави. Музей назбирав потужний фонд – 19 президентських і королівських літаків: Владіміра Путіна, Жака Ширака, Джорджа Буша, Йоганнеса Рау, президента Китаю, Швейцарії… Найдорожчий, не за коштами, а за раритетністю – китайський. Китайці його нікому дати не хотіли, а мені по старій дружбі дістався. Але за умови, що я не можу його нікому подарувати чи продати. Американці мені пропонували за цей китайський літак десять своїх. Останній літак ми отримали з Австрії, незабаром приїде ще англійський. Буде також вертоліт, на якому літав Горбачов». — про роботу над створенням музею авіації в інтерв'ю Рудольф Шустер, екс-президент Словаччини: Революція пожирає своїх героїв. У нас так було і у вас теж так буде (14 серпня 2009 року)

 •  

«Ми мали хороший людський ресурс з хорошим досвідом. Потрібна була лише можливість все це застосувати. Отак все і сталося – трапилася нагода, яку ми не прогавили, а використали. Тепер Словаччина добре працює. Єдина помилка, якої ми припустилися – забагато автівок продукуємо. Мільйон – це забагато». — про те, що Словаччина була однією третиною Чехословаччини в інтерв'ю Рудольф Шустер, екс-президент Словаччини: Революція пожирає своїх героїв. У нас так було і у вас теж так буде (14 серпня 2009 року)

 •  

«Україні потрібна більша кооперація. Вам потрібен перманентний уряд, парламент… А не так, щоб за чотири роки все кілька разів змінювалося. Треба більше воювати з корупцією. У нас вона теж є, але ж не така масштабна!» — про поради Україні в інтерв'ю Рудольф Шустер, екс-президент Словаччини: Революція пожирає своїх героїв. У нас так було і у вас теж так буде (14 серпня 2009 року)

 •  

«Леонід Кучма казав мені про Ющенка: «Рудольфе, це мій хороший друг, прийми його на високому рівні». Згодом, коли я їхав до України, він був уже в опозиції. Я не розумів, чому Кучма з Ющенком, стільки разом пропрацювавши, раптом опинилися по різні боки барикад. Вони критикували одне одного, але ж не аж так!» — про знайомство з Президентом Віктором Ющенком в інтерв'ю Рудольф Шустер, екс-президент Словаччини: Революція пожирає своїх героїв. У нас так було і у вас теж так буде (14 серпня 2009 року)

 •  

«Думаю, що час змінився, і нам потрібно більше жінок у політиці. Коли був губернатором, взяв на керівні посади у різні відділи багато жінок. Вони краще працювали, ніж чоловіки. Та й чоловічий колектив працює краще, коли у ньому є жінка. Прийшов час, щоб і у парламенті, і в уряді, і в житті жінки були у більшості. Вони все роблять краще за чоловіків». — про участь жінок у політиці в інтерв'ю Рудольф Шустер, екс-президент Словаччини: Революція пожирає своїх героїв. У нас так було і у вас теж так буде (14 серпня 2009 року)

 •  

«Не хочу критикувати… Тимошенко спершу взяла добрий курс, а далі… Одне скажу: треба, щоб у політику йшли чисті люди. Щоб народ не мав на них «компромату», не пам’ятав огріхів минулого життя». — про Юлію Тимошенко в інтерв'ю Рудольф Шустер, екс-президент Словаччини: Революція пожирає своїх героїв. У нас так було і у вас теж так буде (14 серпня 2009 року)

Примітки

[ред.]