Перейти до вмісту

Латвія

Матеріал з Вікіцитат

Ла́твія (латис. Latvija) — держава в Східній Європі. Офіційна назва — Латві́йська Респу́бліка (латис. Latvijas Republika). Розташована на сході Балтійського моря, на північному сході Європейського Союзу. Межує із Естонією, Литвою, Білоруссю і Росією.

Цитати

[ред.]
  •  

Не будемо вводити в оману, визнання так званої «радянської окупації» веде до політичної реабілітації нацизму і його прихильників, до виправдання курсу на перегляд підсумків Другої світової війни, включаючи кримінальне переслідування колишніх солдатів антигітлерівської коаліції і політичну реабілітацію тих, хто в Латвії активно співпрацював з нацистською Німеччиною.
   Латвійській владі доведеться заборонити і марші Ваффен СС, які щорічно проходять в Латвії. Хіба ці марші не є найбільш наочним запереченням факту нацистської окупації, більше того, її відвертим прославлянням? Хіба не зображуються латвійські есесівці героями своєї країни, хіба не видається в Латвії відповідна література, яка відверто виправдовує і підтримує участь громадян Латвії в діях на боці Адольфа Гітлера? — коментуючи прийняття Сеймом Латвії поправки до законодавства, які передбачають кримінальну відповідальність "за заперечення радянської і нацистської окупації республіки".

 

Не будем заблуждаться, признание так называемой «советской оккупации» ведёт к политической реабилитации нацизма и его сторонников, к оправданию курса на пересмотр итогов Второй мировой войны, включая уголовное преследование бывших солдат антигитлеровской коалиции и политическую реабилитацию тех, кто в Латвии активно сотрудничал с нацистской Германией.
   Латвийским властям придется запретить и марши Ваффен СС, которые ежегодно проходят в Латвии. Разве эти марши не являются самым наглядным отрицанием факта нацистской оккупации, более того, её откровенным прославлением? Разве не изображаются латвийские эсесовцы героями своей страны, разве не издается в Латвии соответствующая литература, откровенно оправдывающая и поддерживающая участие граждан Латвии в действиях на стороне Адольфа Гитлера?[1]

  Пушков Олексій Костянтинович
  •  

Деякі території планують приєднати до Російської Федерації, наприклад, як це було зроблено з Кримом. Спостерігаємо дії, які дуже непокоять, і вони стосуються Латвії. Подібно до того, як у Криму перед анексією були зроблені таємні дослідження громадської думки, такі дослідження були проведені і в Латвії. Так що це ширший план відтворення Російської імперії[2].

  — Яцек Саріуш-Вольський
  •  

Свого часу я стверджував, що є велика вірогідність повернення графи "національність" до паспортів в одній із країн ЄС. Нині констатую — це Латвія. Латвійський сейм почув своїх громадян і прийняв відповідний закон. Отож із 1 квітня всі громадяни Латвії зможуть вписувати до своїх паспортів національність[3].

  — Канівець Олег Леонідович

Примітки

[ред.]