Пятрас Ауштрявічюс

Матеріал з Вікіцитат
Пятрас Ауштрявічюс
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Пятрас Ауштрявічюс (лит. Petras Auštrevičius; нар. 16 травня 1963, Чарни Бор) — литовський політик, віце-спікер Сейму Литви (від Союзу лібералів і центру). Член парламентських делегацій Литви на Революцію гідності у грудні-лютому 2014. Один із лобістів України в Європарламенті.

Цитати[ред.]

Про готовність України вступити до Європейського Союзу[ред.]

  •  

...Це досить нудна робота, це синхронізація європейського права з українським, тобто інтеграція європейського права в українське право. Друге – створення компетентних інституцій, які мають можливість працювати з інституціями Євросоюзу. Третє – це завершення всіх тих реформ, які й так мають ухвалюватися в нормальних державах, це й конкурентоспроможна економіка, це довкілля.
Не треба боятися цієї роботи – це виклик, але цікавий[1].

Про трибунал над Путіним[ред.]

  •  

Я особисто, впевнений, що ми маємо таку кількість доказів і стільки зроблено багато злочинів різного роду, що чекати на закінчення війни, як на мене, немає потреби. Я б почав діяльність цього трибуналу чим швидше, тим краще. Нумо говорити відверто, навіть діяльність цього трибуналу вже грає на зупинку та запобігання майбутніх злочинів[1].

Про допомогу Євросоюзу Україні та українцям[ред.]

  •  

Співпраця між різними європейськими інституціями щодо України є дуже ефективною. Я сподіваюся, що розуміння того, що російська агресія проти української держави є найголовнішим викликом на сучасному етапі, не викликає сумнівів ні в кого[1].

  •  

Я дуже сподіваюся, що ми ніколи не залишимо Україну і не скажемо їй: «У нас є важливіші справи, Україна зачекає». Для України це було б трагедією та демонстрацією цинічного підходу з боку Європи та Заходу, бо Росія тільки й чекає на те, що ми відійдемо убік і залишимо Україну одну. Це була б певна зрада[1].

Про оборонну підтримку України[ред.]

  •  

Створюючи та зміцнюючи європейську військову промисловість і відновлюючи наш потенціал, ми допомагаємо не тільки Україні, а й собі, тому що, дивлячись на риторику, дії та задуми російської сторони, ніхто не може сказати, що Росія не зробить інші агресивні кроки, і до цього ми маємо бути готові. Кремль не зупиниться лише за рахунок слів чи наших заяв, його треба зупинити зброєю. І нам треба робити цю зброю[1].

Про стратегічне партнерство України та Литви[ред.]

  •  

У нас військовий бюджет не є безмежним, ми передавали те, що ми могли, я дуже сподіваюся, що ми продовжуватимемо передавати, без жодних зупинок.
Литва відновлює свій військовий потенціал, закупівлі продовжуються. Якщо говорити про бронетехніку і так далі – це займає час. В мене все ж таки є таке враження, що в критичних моментах ми знайдемо ще потенціал, який можна передавати[1].

  •  

Звичайно, ми відчуваємо подих агресора, тому що ми маємо досить довгий кордон з Білоруссю і Калінінградською областю. На Білорусь треба вже дивитися в принципі як на повністю інтегрованого воєнного союзника[2]... Він активно ще не увійшов у військову фазу, але робить усе можливе, щоб допомагати російським агресором[1].

Примітки[ред.]