Перейти до вмісту

Петропавлівська фортеця

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія

Петропавлівська фортеця (рос. Петропавловская крепость) — фортеця у Санкт-Петербурзі на Заячому острові, заснована 1703 року. Колишня в'язниця.

Цитати[ред.]

  •  

Якщо хто-небудь ухитрився б у ті похмурі часи, коли Росія стогнала ще під ярмом останнього з царів, пробратися непомітно від варти в коридори в'язниці для державних злочинців в Трубецькому бастіоні, він був би вражений могильною тишею, що панує там. Так тихо буває тільки в труні. Рідко, рідко дзвякнуть шпори жандарма, який повільно крадеться по коридору від дверей до дверей; випадково побрязкають у нього ключі; застукають важкі засуви відчиняючи двері, — і потім знову все занурюється в безмовність могили.[1]

 

Если кто-нибудь ухитрился бы в те мрачные времена, когда Россия стонала еще под игом последнего из царей, пробраться незаметно от стражи в коридоры тюрьмы для государственных преступников в Трубецком бастионе, он поразился бы могильной тишиной, царившей там. Так тихо бывает только в гробу. Редко, редко звякнут шпоры жандарма, медленно крадущегося по коридору от двери к двери; случайно забренчат у него ключи; застучат тяжелые засовы отворяемой двери,— и затем опять все погружается в безмолвие могилы.

  — Олександр Шаповалов, революціонер, в'язень фортеці в 1896-1898 роках

Примітки[ред.]

  1. Гернет М. Н. История царской тюрьмы: в 5 т. Т. 3. 1870-1900. — 3-е изд. — Москва: Гос. изд-во юр. лит., 1961. — С. 168.