Петров Віктор Михайлович

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Петров Віктор Михайлович
Wikipedia-logo.svg Стаття у Вікіпедії

Віктор Михайлович Петров (нар. 18 жовтня 1946, Лубни, Полтавська область) — український політик, державний і громадський діяч. Народний депутат України 1 скликання (березень 1990 — квітень 1994), заступник голови партії «Україна соборна» (з 2005); перший заступник голови Фонду державного майна України (липень 2005–2008); екс-президент Федерації шахів України.

Цитати[ред.]

  •  

В Україні шахи віднесені до неолімпійських видів спорту за суто формальними ознаками. А відповідно законам, які регулюють спортивний рух, перевага у фінансуванні надається саме олімпійських видам спорту. Але результати, наприклад, шахової Олімпіади знає весь світ і пильно за ними стежить. І досягнення українських шахістів, хай навіть це буде третє-четверте місце, чи перемога у якомусь турнірі — вони додають до позитивного міжнародного іміджу держави значно більше, ніж перемога у якомусь олімпійському виді спорту, яким в Україні займаються лічені спортсмени[1].

  •  

Ми про це говорили вже дуже-дуже багато разів. Ідеться і про фінансування, тому що воно мізерне. Такі заохочення, які отримують українські шахісти від держави — це просто соромно, образливо отримувати такі смішні грошові винагороди, особливо у порівнянні із переможцями із тими ж самими Олімпійських ігор. Тому українські шахи тримаються на найвищих щаблях світових рейтингів тільки завдяки ентузіазму, завдяки класу. Залишилися потужні шахові школи, але якщо зараз не повернеться обличчям до шахів, ми не можемо гарантувати, що українські шахи і далі будуть зберігати такий же рівень. Тому що є Росія, є Китай, є Індія — де ставлення до шахів зовсім інше, — є навіть колись зовсім бідний В'єтнам, шахісти якого зараз теж пробиваються, є й інші приклади[1].

Примітки[ред.]


Bookmark-new.svg